View Single Post
  #26 (permalink)  
Vechi 02 iul 2010, 19:35:54
justbelieve's Avatar
justbelieve justbelieve este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 22 ian 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viata sanatos+Sport
Date: 158cm, 48kg
Mesaje: 4.302
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnalul unei fete greu de multumit- Cassiana

Citat:
Anterior postat de Cassiana Vezi mesajul
45% din mine e grasime sau cel putin asa spune un aparat ...Hm...am fost la nutritionist si mi-a dat un regim hipocaloric 1000-1400 kcal.Nu mi-a spus nimic din ce sa nu fi auzit pana acum...Mi-a dat o lista cu alimente permise si nepermise si o foaie cu posibilele lor combinatii.De maine o sa iau si 2 suplimente alimentare: capsule care favorizeaza slabitul si un supliment din fibre,bun la detoxifiere- recomandarea doamnei doctor.Dupa 20,o sa merg iar la un control.Sper ca pana atunci sa fie ceva rezultate bune
O sa scriu ceea ce mananc zilnic in meniu si poate uneori in jurnal.Azi la micul dejun am mancat un ou fiert tare,o felie de paine integrala,o rosie si am baut 100 ml suc de grapefruit,la pranz am mancat 2 portii de supa de varza (am uitat sa cumpar soia si atunci am mancat tot supa), iar la cina cred ca voi manca o salata greceaasca si inainte de culcare un mar sau o portocala.In ultima perioada nu am prea facut sport adica mai mult m-am plimbat,dar de azi (wow,nu de maine,uite un progres) o sa incep sa merg iar cu bicicleta (e singurul sport care nu ma enerveaza) , doar ca uneori imi e lene sau e timpul urat.Am plecat
Din cate stiu eu nu sunt recomandate fructele inainte de culcare.Dar daca asa ti-a spus doctorul atunci e ok
__________________

"Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti."