Subiect: Jurnal Paulikaa
View Single Post
  #26 (permalink)  
Vechi 18 iul 2010, 10:27:17
viktoria's Avatar
viktoria viktoria este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2010
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Dieta: Dieta Monti + sport
Date: 165cm, 56.7kg
Mesaje: 387
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal Paulikaa

Citat:
Anterior postat de Paulikaa Vezi mesajul
deci azi pana la ora 5-6 am mancat foarte putin...pe la 12 o cana de lapte cu cereale...la ora doua un dots mic cu branzica , iar dupa aceea pe la 5 cand a fost gata mancarea....:O mai muuult ...am macat cateva linguri de fasole scazuta (buna buna:X) cu PAINEEE :O...iar dupa vreo ora putina carne de iepure cu orez....si asta nu e tot...pe la ora 9 am mancat doua pachete de pufuleti pt ca deja tremuram de foame si stomacul odata cu mine:-S....hai certati-ma va rog pt ca data viitoare sa ma abtin :-S...acuma mananc seminte si nu ma mai pot opri...as vrea sa am un buton pe care sa scrie STOP...sa il apas si sa nu mai mananc....apa am baut doar 1 litru ...ce sa fac sa ma abtin? sunt o maare pofticioasa si asa de greu ma abtin...cred ca ar trebui sa stau toata ziua in oglinda sa ma vad cata is ca sa pot sa ma abtin de la multa mancare si sa nu am pofte
cele care stiu cum este...voi ce ati facut sa rezistati tentatiilor?

E greeeeuuu
Buna Paula ! Ce mai faci ? Ce-ai mai papat azi bun ? Am si eu probleme cu poftele astea ... si eu-s tare pofticioasa si mi-i frica citodata sa gust ceva din dulciuri pentru ca nu ma pot opri ... daca am luat una .... gata ...pe urma inca una si inca una ....pina le termin pe toate ...si nu-i bine de loc ... treb sa stiu masura
viktoria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1753 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1236 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]