View Single Post
  #26 (permalink)  
Vechi 04 dec 2009, 20:56:31
curly.light's Avatar
curly.light curly.light este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Angry Re: La capatul disperarii

Citat:
Anterior postat de Adelayde Vezi mesajul
Buna Curly

In primul rand nu m-am gandit la un anumit regim ca nu as putea sa ma pun eu in fiecare zi sa gatesc anumite reteteTotusi am citit niste sfaturi de pe forum in legatura cu regimurile alimentare ...si cam aceleasi lucruri contin si dietele.
Fra dulciuri
Fara prajeli
Fara carne..doar de peste sau carne fiarta
Multa apa cam 2 l pe zi sau ceai
Fara coca cola..durere mare
Mese regulate ...nu de o suta de ori pe zi ciugulind din bucatarie(

Eu acum 3 ani am slabit 5 kg nu retinandu-ma de la anumite feluri de mancare , mancam si dulciuri si carne si etc doar ca mancam regulat si moolllttt sport ...!!!
In concluzie nu numai regimul alimentar conteaza ci si exercitiile fizice

Si mie mi se pare slabitul mai usor daca mai sunt pers. in situatia mea mai ales daca au exact varsta mea .
Din ce oras esti? Eu din Arad
Buna Adelayde Eu sunt din suceavaa mi-e greu sa tin un regim , ma simt la capatul puterilor stres,teze,scoalaaaaa , toaate se rezolva in bucatariee nu ca m-as simti mai linistita dupa aia
eu nu stiu ce sa mai fac
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]