View Single Post
  #2635 (permalink)  
Vechi 26 ian 2011, 14:03:47
Tinky's Avatar
Tinky Tinky este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 04 nov 2010
Locaţie: Piacenza, Italia
Vârsta: 38
Dieta: Dukan - croaziera
Date: 170cm, 63.8kg
Mesaje: 1.402
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Regimul Dukan - 4 etape pentru o silueta ideala

Citat:
Anterior postat de andra71 Vezi mesajul
Chiar ieri am fost si eu pina la scoala dar inca nu a venit acordul fondurilor europene asa ca inca nu am inceput si am vb cu porfa mea si zicea ca nu mai am nevoie de ore in sine doar sa imi dau examenul...acum sa vedem ..esti tare cum faci tu ore de mate si gramatica...dar de ce ai ales asa?vrei sa iti continui ceva studii acolo?
Scuze ca iti raspund cu intarziere, dar dimineata am fugi repede la scoala Pai cursurile le urmez pentru a invata mai repede limba si pentru a-mi gasi deci mai repede ceva de munca Initial am fost la incepatori, dupa care profesoara a pus o vorba buna cu alt profesor si ne-a mutat la o grupa superioara... care e echivalentul gimnaziului. Din pacate lucrurile se misca greu, dar oricum e frumos sa invatam si geografie, istorie La engleza si mate nu prea ma duc ca e nu ma intereseaza, sunt chestii pe care le stiu demult Din cate am inteles la sfarsitul cursului, care e in iunie, ni se da un examen si daca toate sunt bune primim si diploma Acum sa vedem cum va fi, eu ma descurc bine si nu am probleme, in schimb altii..... Eu nu vreau neaparat sa continui studiile aici, sunt destul de scumpe si sincer mai multa scoala faci in ro decat aici Mi-ar placea sa predau engleza la copii. As vrea sa incep sa fac meditatii cu copii indata ce invat limba italiana bine, macar pentru inceput... ulterior sa vad daca ma pot angaja la gradinite particulare. Intotdeauna mi-au placut copiii si din cate am observat, si ei ma plac pe mine Te pup si iti doresc o zi frumoasa