View Single Post
  #2635 (permalink)  
Vechi 05 aug 2011, 12:08:25
Sylvester's Avatar
Sylvester Sylvester este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Michel Montignac
Date: 172cm, 55kg
Mesaje: 742
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
ma scuzi, am uitat de laptele de soia light.... aduce si ala niste calorii pentru nimic... ca sigur nu are nimic...
si pentru alea 841 calorii care le mananci astazi sunt sigura ca mai bagi si vreo 8459730294 de abdomene!!

te rog sa nu crezi ca am ceva cu tine personal!! eu, in calitate de medic, care mi am petrecut toata viata mea in spitale (invatand) inclusiv cand eram mica, pentru ca mama mea e si ea tot medic... urasc oamenii, dar iti spun ii urasc, oamenii care isi fac rau cu mana lor, si ajung la medic din cauza prostiei!! inteleg bolnavii.. nu inteleg prostii

Multumesc pentru mesaj, Evule! Azi am facut un pas important, am inceput sa vorbesc despre problema mea cu cineva care a trecut prin exact acelasi lucru si care inca mai are de tras... Ame m-a pus in legatura cu ea si deja parca vad lucrurile cu alti ochi... Carne am mancat acum vreo 2 sau 3 zile, dorada la gratar. A inceput postul si ma gandeam sa nu pap carne si, daca pap, sa o fac cat mai rar... Mai pap lactate si mai mananc si branza, dar vroiam sa evit carnea... Imi vine sa plang, simt ca m-am afundat rau...
Te pup, multumesc mult!
Sylvester, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1979 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1462 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1721 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]