Subiect: Jurnal Adella
View Single Post
  #2649 (permalink)  
Vechi 15 ian 2010, 18:36:16
Adella's Avatar
Adella Adella este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Smile Re: Jurnal Adella

Citat:
Anterior postat de Liviutzza Vezi mesajul
Super!Ce dieta tzii Adela?
Am inceput dieta initial prin a manca ce poftesc la micul dejun si apoi toata ziua legume(morcovi,telina,pastranac,sfecla,varza,si cartofi ptr ca nu am mancat carne si trebuia sa-mi asigur aportul caloric)
De azi am inceput dieta care m-a ajutat prima data cand am inceput sa tin dieta ..cand aveam 61-62 ..dimineatza o portocala sau un mar ..eu mananc o zi portocala ,alta mar ..cand mananc portocala dimineatza, seara mananc salata de fructe si 200 ml de iaurt slab,iar cand mananc dimineatza mar, seara mananc un ou si 200ml de iaurt...pranzul ..asta e cel mai consistent ..obligatoriu carne(peste,pui,vita)200 gr si cata garnitura de legume vrei (fara mazare,fasole,cartofi-cele care sunt mai bogate caloric)...asta e dieta pe care o voi tine pana ajung la greutatea dorita
Azi de exemplu cu fructele de la salata si iaurtul mi-am facut 2 pahare de 200ml cu un suc foarte consistent si bun
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]