View Single Post
  #2684 (permalink)  
Vechi 08 apr 2017, 16:26:18
Laura's Avatar
Laura Laura este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 aug 2009
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 36
Dieta: 1700 calorii
Date: 168cm, 59.9kg
Mesaje: 3.843
Aprecieri acordate: 2.890
Am fost apreciat(a) de 1.927 ori in 960 mesaje
Implicit Re: jurnal de fluturas

Continui aici discutia din jurnalui Rozicai, cam asta am in plan, legume multe, fructe cu portia, fainuri si cartofi, vorba ta, abia prin toamna. Sper sa.mi iasa. Acum dupa aproape 2 luni de keto ma simt f bine, mananc doar de foame, am redescoperit senzatia de foame, nu mai mananc doar ca mi.e pofta, am energie multa si am scazut in cm mult mai vizibil decat arata cantarul. Cand vreau sa ma rasfat imi fac un mascarpone cu cioco amara, e super.
In perioada asta de cand tin keto am facut 4 torturi si cateva prajituri si gogosi, si nu am gustat si nici nu am senzatia aia de parere de rau sau pofta. Mi.am facut pt mine de vreo 3 sapt o prajiturica din blaturi de albusuri cu nuca si indulcitor si crema de mascarpone cu cioco neagra si zmeura. A fost bun, dar am mancat din el o saptamana, era de dimensiunea unei farfurii de cafea si inalt de 2 degete. De paste vreau sa fac pt mine o pasca cu branza si oua, si o prajitura asemenatoare cu cea de mai sus dar crema de vanilie.
Dieta ta e tare interesanta, si rezultatele f faine, felicitari!
Eu am observat de vreo luna ca nu mai dorm ca de obicei, si nu stiu daca e o consecinta a dietei sau a perioadei stresante, daca seara ma culc la 10 dimineata la 4-5 ma trezesc si nu mai pot adormi. Sau daca ma culc mai tarziu ma trezesc la 6. Maxim 6 ore pe noapte.
__________________
Gardianul de care am nevoie - jurnalul meu.

Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Laura:
butterfly30 (08 apr 2017), Q88 (09 apr 2017)