Subiect: Planuri pt. 2014
View Single Post
  #27 (permalink)  
Vechi 10 ian 2014, 11:44:21
CezaraCezarului's Avatar
CezaraCezarului CezaraCezarului este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Planuri pt. 2014

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul
vaaaai, ce mă enervaţi! dacă aş avea ţoaclă acasă aş sta pe ea oricât nu m-ar durea fundul. ce mi-ar plăcea să pot să pedalez la televizoooor
eu nu cred că ajung să-mi iau aşa ceva anul ăsta, că n-am bani nici de mâncare, darămite de biciclu, dar poftesc rău la una.

să pun şi eu cu liniuţă, că numere n-are rost:
- să fac mişcare + să slăbesc -> să mă îmbrac mai drăgălaş ->să ies mai mult ->să mă mai extrovertesc
- să fac ordine mai des prin casă (este?)
- să reiau germana (sună cunoscut cuiva? )
- să pot să devin freelancer pe traduceri

deci da, ne-am găsit bine
Moaaaa, cati traducatori s-au adunat aicisea in topic. Salutari si pentru Polux si spor in lumea traducerilor! Si tie Zoe, eu cica sunt freelancer, dar la cate proiecte am... Mai bine nu eram. Abia daca supravietuiesc. Dar nici la fostul birou nu m-as intoarce, mai bine flamanda decat nebuna.

Mie mi s-a stricat bicicleta in decembrie si in continuare o plang si o regret. Cu ea am slabit cel mai mult, era mult mai simplu decat cu banda si nici nu consuma curent, draga de ea.

Spor la gasit ce trebuie pe dinauntru si pe dinafara pentru concretizarea planurilor!
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui CezaraCezarului:
anqutz (10 ian 2014), lidiuta (10 ian 2014), Polux (13 ian 2014), Zoe (14 ian 2014)