Subiect: Jurnal Mirutza
View Single Post
  #27 (permalink)  
Vechi 15 iun 2010, 18:41:43
MIRUTZA's Avatar
MIRUTZA MIRUTZA este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 mai 2010
Locaţie: Sfantu Gheorghe, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Dukan, consolidare
Date: 159cm, 56.9kg
Mesaje: 3.047
Aprecieri acordate: 707
Am fost apreciat(a) de 890 ori in 422 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mirutza

Citat:
Anterior postat de dana5 Vezi mesajul
Salut ! uite ca sunt si eu noua pe aici ...ma invirteam prin jurnalul tau si citind am inteles si problema meaa.. pot sa te laud caci ai mai mare tarie de caracter fata de mine,eu spre deosebire de tine nu rezis sa nu iau ceva dupa 18:00... rontai ca un soarece ))) bafta tie !!!
Bine ai venit!
Mersi ca ai poposit la mine in jurnal.Si mie imi e cateodata greu sa nu pap dupa 6-7 seara, dar daca simt ca nu mai pot...beau un pahar de lapte, sau ma spal pe dinti si pofta imi trece.
Eu practic sport pentru ca stiu ca imi face bine, in primul rand la SANATATE si abia apoi la SLABIT. Problema mea e pofta de dulce si lipsa de ambitie, care apare dupa 3 saptamani de dieta.In plus, sunt indragostita de garnituri (care au un numar mare de carbohidrati) si nu prea ma omor dupa carne sau legume. Dar de 2 saptamani, am inceput sa mananc sanatos, sa elimin (cat am putut) dulciurile, cartofii, orezul...si sa maresc frecventa sportului.Acum incerc sa fac sport,de 3-5 ori pe saptamana.
Astept sa-mi spui mai multe despre tine...care e povestea ta, ce papi tu zilnic si daca iti place sa faci sport.

Sa ai o seara placuta!
MIRUTZA, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
MIRUTZA, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1875 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 842 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]