View Single Post
  #2727 (permalink)  
Vechi 26 nov 2013, 22:45:10
LOREDANA99's Avatar
LOREDANA99 LOREDANA99 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99

Buna seara, dragelor!

Sa va povestesc cum a fost la d-na doctor, pana nu adorm

Mai intai am stat de vorba putin, apoi mi-a facut control normal, secretiile erau ok. Apoi am facut ecografie transvaginala, s-a vazut bulinuta, e micaaa, am adus si proba acasa, prima poza cu bebe

D-na doctor a fost tare draguta, de fapt asa este de obicei, rar i se intampla sa fie mai obosita si mai putin comunicativa...mi-a spus ca este inca devreme, asa ca dupa 16 decembrie ne vedem pt analize si alte chestiute...deocamdata iau Duphaston, Acid folic, Magne B6 si No-spa la nevoie...am interzis la alchool, pastile si efort fizic, ca dieta: fructe si legume la greu, multe lactate si branzeturi, carne slaba, totul mai putin gras si cat mai sanatos...mi-a spus ca nu afecteaza faptul ca am stat in fum, a si glumit cu mine pe tema asta, unde am fost si ce am facut ...mi-am comandat o carte despre sarcina si nastere si una despre alimentatie, ca sa fiu eu linistita si sa va terorizez mai putin cu intrebari

Sfaturile voastre imi prind foarte bine, oricand, oricum!

va pup si va urez noapte buna!

__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1794 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1277 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 761 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 7 membri au apreciat mesajul lui LOREDANA99:
CCristina D (26 nov 2013), Kclaudyia (27 nov 2013), Madalina Nenciu (27 nov 2013), mutulica (26 nov 2013), niculina04 (27 nov 2013), rainbow (27 nov 2013), rommyna (26 nov 2013)