View Single Post
  #2744 (permalink)  
Vechi 20 apr 2017, 22:05:29
butterfly30's Avatar
butterfly30 butterfly30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.780
Aprecieri acordate: 5.352
Am fost apreciat(a) de 11.441 ori in 5.317 mesaje
Implicit Re: jurnal de fluturas

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Eu am ajuns la o greutate la care ma simt bine, insa cei dn jur, fac presiuni asupra mea sa renunt la dieta, si cu nici un argument nu.i pot convinge sa ma lase n pace. De Paste am mancat sarmale sa scap de gura lor, vorba ta, eram prea obosita sa le mai tin piept. Asa de rau m.am simtit dupa, stiind ca am trisat in dieta, acum zic ca ei, si eu fac cum stiu eu. Nu m.am mai simtit asa de bine in pielea mea de ani de zile. Dupa 2 luni de dieta am - 8 kg, si la cm e asa: bust-91( inainte nu m.am masurat)
Talie 70 cm de la 79
Burta 84 cm de la 95
Solduri 94 cm de la 100
Coapsa 54 de la 60
Azi m.am studiat la picioare si s.a dus f multa celulita, arata bine picioarele, daca reusesc sa mai tonifiez si abdomenul nu ma mai plang de nimic
Wow, ce masuri faine, felicitari! Eu nu am curaj sa ma masor, dar simt ca cel mai mult s-a dus la burta, si mai e ceva. Ca si tine, mai am nevoie de tonifiere. In schimb la picioare e jale, celulita multa si rezistenta, si cu cat caut cu atat descopar ca am contraindicatie pt majoritatea tratamentelor. Asta e, oricum e mai bine decat era, clar!
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui butterfly30:
curly.light (21 apr 2017), Laura (21 apr 2017), Q88 (01 mai 2017)