View Single Post
  #2785 (permalink)  
Vechi 28 mar 2017, 18:18:34
orhidee's Avatar
orhidee orhidee este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Jurnal slabit orhidee

Draga jurnal,
Dupa ce saptamana trecuta am luat un kilogram (asa am facut raportarea... cu un kilogram in plus), in ziua raportarii am mai luat 300 g... asa ca duminica m-am infuriat si am luat masuri radicale... cu adevarat radicale !!!
Sa-ti explic despre ce este vorba...
De ceva timp m-am tot gandit la operatia de micsorare de stomac... banii ii am, dar marturisesc ca prefer sa le dau alta destinatie pentru ca nu am auzit numai lucruri bune despre aceasta operatie... Asa ca mi-a venit un gand nastrusnic... sa fac in asa fel incat sa beneficiez doar de rezultatele acestei operatii (ma refer la scaderea in greutate) fara sa "beneficiez" si de inconvenientele ei...
Duminica dimineata (dupa ce am vazut cantarul) mi-am zis: "In dimineata asta ma voi "opera" !!!" (si cum puterea gandului este enorma, am decis sa ma comport ca si cum de abia am iesit din operatie... )
Mi-am instiintat membrii familiei despre decizia luata... ca de obicei, ei imi sunt alaturi!
Am citit mult pe net despre dieta care urmeaza acestei operatii si m-am oprit asupra regimului recomandat pacientilor tratati la Spitalul Sf. Constantin...
Asa ca azi este a treia zi in care mananc sau mai bine zis beau (ca este vorba numai despre lichide... apa, ceai, zeama de supa, zeama de compot de mere) fix la fel ca un pacient care a trecut printr-o astfel de operatie!
Surpriza este ca ma simt foarte bine! Am energie, de fapt imi desfasor activitatea in mod obisnuit...
Treaba e ca am inceput sa ma gandesc, cand vad ca se poate trai cu atat de putin... de ce bagam eu atata mancare in mine?
M-am tot gandit... daca am avut vointa sa ma las de tutun si de carne... de ce sa nu pot sa ma las de cantitatile mari de mancare?
Asa ca, draga jurnal, te voi tine la curent cu progresele mele...
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Urmatorii 10 membri au apreciat mesajul lui orhidee:
adinico (30 mar 2017), butterfly30 (30 mar 2017), danyella2008 (01 apr 2017), elena67 (01 apr 2017), Laura (28 mar 2017), Michelina (29 mar 2017), mihaela2011 (02 apr 2017), nikytour (28 mar 2017), rozica1965 (01 apr 2017), Zoe (29 mar 2017)