View Single Post
  #2800 (permalink)  
Vechi 13 sep 2012, 19:13:47
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan (partea 2)

Citat:
Anterior postat de Sabine_28 Vezi mesajul
Buna fetelor,

De azi m-am alaturat voua, azi noapte am citit o buna parte din jurnalul lui Nico , de cand a inceput dieta, si am zis ca nu e chiar asa greu, de dimineata m-am hotarat sa tin, dupa ce am citit prima parte a cartii " Nu stiu sa slabesc " , pe scribd , si desi am mancat o branza Fagaras la Md si aveam paste la pranz ( le-am aruncat insa , am inceput, ca sa nu scap din mana vointa si speranta
Iata meniul pt azi, prima zi de Dukan :
Ziua I, PP
Md: 200 gr branza Fagaras
G:ceai de fructe neindulcit
P: o caserola de file de piept de pui la gratar,cu sos de iaurt degresat si usturoi
C: 150 gr sunca slaba de curcan si un iaurt degresat mare, de baut
A fost mai bine decat ma asteptam, cu exceptia unei usoare dureri de cap...sper sa fie bine si maine si sa am energie cand merg la sala.

Vreau sa incerc sa tin 7 zile de PP, daca nu, minim 5.


Va pup, noapte buna
felicitari pt hotarare!
de mine era vorba?jurnalul meu l-ai citit?daca da ,multumesc frumos!
multa bafta!
Citat:
Anterior postat de Sabine_28 Vezi mesajul
Neata fetelor,am o intrebare la voi: Unde pot gasi branza degresara,ieftina si buna Eu mi-am luat Covalact slaba si abia am mancat 1/4 din ea,nu-mi place,parca mananc pietre Si mi-am luat s
i 2 buc,si pt maine Va pup,o zi frumoasa sa aveti :*
cea mai ieftina este la Kaufland ,vrac,cred ca de la Sanlacta (nu stiu sigur),15 lei /kg
Citat:
Anterior postat de Evelynne Vezi mesajul
Buna fetelor! Tin de o luna si cateva zile Dukan si as vrea sa schimb de la 5 PP cu 5 PL la 1 PP cu 1 PL, mi-ar fi si mult mai usor si ar fi si mult mai sanatos pentru corp. Voi ce spuneti? Mi-ar afecta slabirea? Stiu persoane care se impaca mai bine cu 1 PP - 1 PL.
eu am incercat sa tin 1/1 sapt asta ,dar nu imi place ,sunt tare dezordonata,incurc zilele ,in PP mai pap si legume,nu-mi place ,revin la 5PP/5PL!
Citat:
Anterior postat de Bianca 14 Vezi mesajul
Hei slabutelor!Voi cu ce combinati taratele de ovaz?
cu iaurt,in omleta,in turtite! cam asa!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]