Subiect: Jurnal Andrada
View Single Post
  #284 (permalink)  
Vechi 17 apr 2011, 21:44:34
AnDrAdAxl's Avatar
AnDrAdAxl AnDrAdAxl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrada

Citat:
Anterior postat de mikaelaflo Vezi mesajul
Hei, Andrada! Imi pare rau pt sotul tau si pt situatia ta...Probabil o sa petreceti sarbatoarea vorbind la telefon....imi dau seama ca e trist...

Felicitari pentru scadere! Nu o sa ma mai cantaresc pana vineri ca acum am facut prostii mari si cred ca o sa ma sperii... De maine incepem postul da? oarece o sa mananc eu maine? Ca nu am apucat sa ma duc la magazin sa-mi cumpar verdeturi... Vad eu ce-mi pregatesc.

Sper ca esti ok si nu esti demoralizata rau (desi as intelege daca ai fi...). Pup Fetita si mamica
Salut Miha..acuma am scris si la tine.Eu m-am cantarit aiurea ca nu aveam in plan si am avut surpriza asta placuta!Si DA,de maine incepem postul.
Eu o sa fac ceva ciorbita si salata de rosii,castraveti,salata verde.O sa mai pap fructe,multe legume(chiar si cartofi fierti),painica de casa cu salata de vinete facuta doar cu ulei de masline,ciuperci la gratar sau sotate putin in suc propriu la teflon,vejnicele tarate dar cu ceai.A!si tabouleh!Neaparat!
Si mai vad eu!O sa mai merg si eu dimineata sa mai iau una alta;ca nu am tot ce imi trebuie..
Nu sunt demoralizata...sunt tare dezamagita de ghinionul pe care il avem...si inca mai sper sa se termine toate intr-o buna zi...
E a 2 a oara cand sotul munceste degeaba...si daca vreun om pe lumea asta este dedicat muncii pe care o face...el este cu adevarat acela!L-am intrebat de atatea ori de ce lucreaza in constructii(pt ca este foarte destept si are o memorie si un spirit de observatie iesit din comun) si mereu mi-a raspuns:"Imi place ceeace fac".Nu pot decat sa fiu cu sufletul langa el si sa il sustin cat pot eu...si sa incerc prin postul asta sa il ajut...mai departe..Dumnezeu cu mila..
Tu o sa ti doar post de mancare sau o sa faci si ceva rugaciuni specifice?si daca da,care sunt acelea?Eu o sa incerc nici sa nu ma enervez,sa nu vb urat si o sa incerc sa tin chiar zi de post negru...
Te pup!
__________________
Jurnalul meu Nr 5