View Single Post
  #2891 (permalink)  
Vechi 15 sep 2012, 08:54:37
Sabine_28's Avatar
Sabine_28 Sabine_28 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 89kg
Mesaje: 5.610
Aprecieri acordate: 645
Am fost apreciat(a) de 869 ori in 498 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan (partea 2)

Citat:
Anterior postat de zagreen Vezi mesajul
Neata, fetelor! Am incercat sa tin dieta in urma cu vreo 2-3 saptamani si nu am reusit. Dupa 3 zile m-am lasat pagubasa, ma simteam foarte rau, aveam ameteli si dureri de cap. Voi ati patit asa ceva? Se intampla doar la inceput?
As mai incerca odata, poate ma voi simti mai bine. Daca nu cred ca ma rezum la Dukan PL fara sa tin PP. Sper sa dea rezultate si asa.
Neata, eu am patit-o cu durerile de cap, dar nu m-am lasat, si uite ca am ajuns la a patra zi. Eu nu iau vitamine, doar unele pt par ( Bioscalin) . La mine cred ca era si din cauza ca nu mancam suficient. Sa incerci sa-ti calculezi si caloriile, macar in primele zile, pana te prinzi cum merge treaba. Eu am tinut si SB si nici prima data nu am avut asemenea rezultate, deci eu zic ca se merita sa tii Dukan Sa bei multa apa, si lipsa apei poate cauza durerile de cap.
Pe mine ma ajuta si sportul, chiar daca ma doare capul, dupa sport imi trece.

Succes, sa fie cu noroc de data asta


Citat:
Anterior postat de alinutzik Vezi mesajul
Neata, fetelor ! Eu m-am trezit cu putina febra musculara la spate ..

M-am cantarit azi cand m-am trezit, alta viata.. V-am zis eu acum cateva zile ca ma asteptam sa am sub 51, eeiii, azi arata 51 fix.
Bravo, AlinutaDeci a fost doar retentie de apa, probabil

Neata fetelor,
Dupa a treia zi, si putin tranzit de dimineata , s-au mai dus 700 de gr, deci am 68.5....rezultate dupa 3 zile = - 2 kg
Nu cred ca am slabit vreodata atata, chiar daca sunt constienta ca e si multa apa, rezultatele astea ma motiveaza sa refuz orice tentatie
Merg sa-mi pregatesc Md, oua umplute cu ficatei de pui si mustar ( fara zahar ) si apoi ies sa fac aprovizionarea....m-a cam falimentat dieta, dar cand vad rezultatele nu ma mai gandesc la bani

Va pup fetelor, sa aveti o zi frumoasa
__________________
" Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti. " - Jim Rohn
Sabine_28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2409 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1892 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1635 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]