View Single Post
  #292 (permalink)  
Vechi 23 mai 2010, 14:59:28
Adella's Avatar
Adella Adella este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan - 4 etape pentru o silueta ideala

Citat:
Anterior postat de roxana1985 Vezi mesajul
Adella,am voie branza de oaie daca este slaba?
Da Roxana ..eu mananc si putin branza de capra grasa ..deci pana la urma ai grija mare la grasimile vizibile ..in rest oua,lactate,carne slaba chiar si de porc dar fara grasimi..si cel mai important fara pic de carbohidrati.
Dukan e de acord numai cu branzeturile degresate ..dar fiecare mananca dupa cums e simte bine ..Crang,Elena prefera lactalele mai putin degresate de exemplu pentru ca sunt mai sanatoase si nu le contrazic ..pana la urma incearca sa mananci proteine si lactate ..dar verifica mereu eticheta la sunca de pui sau alte mezeluri sa nu aiba amidon si zahar si foarte multe grasimi
Citat:
Anterior postat de feel Vezi mesajul
Da karemina am sa incerc sa nu ma infometez, doar ca dupa atata carne cina e mai saraca.

Ce bine imi pare ca nu sunt singura in prima zi de Dukan. Sandymihaica si Glambert cate zile ati planuit pt prima faza?

Neaparat sa mananci bine la cina si sa nu o sari niciodata ..iti zic eu ca iti faci mai mult rau decat bine ..te vei ingrasa apoi si cu aerOrganismul e foarte bine alcatuit ..intra in panica si va incepe sa faca provizii daca nu-i dai suficienta mancare
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]