View Single Post
  #296 (permalink)  
Vechi 04 oct 2013, 22:48:36
alexandra123's Avatar
alexandra123 alexandra123 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 24 oct 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 165cm, 72kg
Mesaje: 1.801
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 301 ori in 237 mesaje
Implicit Re: Toamna se numara... slabutele! Concurs Sept 2013

Citat:
Anterior postat de danyella2008 Vezi mesajul


Pai altfel sta treaba ...nu trebuie sa te gandesti ca acum te abtii 2 luni, slabesti, si apoi revii la cateva obiceiuri vechi...trebuie sa-ti concepi meniul astfel incat sa-l poti tine o viata...crezi ca poti rezista atata timp fara fructe?..dupa parerea mea (nu sunt vreo cunoscatoare), dar sunt alte chestii pe care le mancam mult mai nocive decat fructele...nu cred ca exista persoana sa fi pus 10 kg mancand corect si consumand in acelasi timp si fructe...nu cred, nu am auzit..poate or fi cazuri...Mie nu imi pare asa de tragic sa mananci un mar la 10 seara de ex...tragic ar fi dupa mine o punga cu chipsuri
Acum, bineinteles fiecare isi cunoaste corpul si metabolismul, probabil tu stii mai bine ,din proprie experienta ce se intampla cu tine cand mananci fructe in exces..
tocmai despre asta scriam ca incet incet o sa le fac pe toate, sunt de acord cu tine ca nu sunt fructele chiar asa de tragice...dar eu mancam cred ca peste 3 kg de fructe pe zi, parca erau droguri pentru mine, nu mancam altceva gen ciocolata, chipsuri etc., insa eram in stare sa manac si o galeata de struguri de exemplu, si nu imi era de ajuns, si pana la urma au si fructele destul zahar. Vobesc de catitati enorme de fructe , acum decand a inceput concursul m-am mai "normalizat" si e ok asa.
__________________
Orice lucru bun in viata e imoral, ilegal, ori ingrasa..
Why is food sooo delicious???
Succesul e 99% transpiratie, 1% inspiratie
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...usi-12402.html

http://forum.slabute.ro/concursuri/t...3-a-12415.html
Răspuns cu citat