View Single Post
  #2983 (permalink)  
Vechi 22 iul 2011, 11:33:50
Animis23's Avatar
Animis23 Animis23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

dar tu mai ai probleme cu genunchiul si acum?ma gandesc ca inca te mai doare ocazional.ca si eu am avut mana rupta prin clasa a 4a,rupta la modul ca aproape a iesit osul prin piele.si desi au trecut atatia ani de atunci inca o simt sensibila si uneori,la frig simt tot felul de cutite
Ma mai doare din cand in cand, mai am zile cand ma trezesc intepenita, daca obosesc incep sa merg ca o handicapata
Dar sunt abia 3 luni de la operatie si mi s-a spus ca cel putin un an tot asa o sa fie. Dar de vreo saptamana incoace a inceput sa scoata niste sunete ciudate, si se misca mai suspect ceva pe acolo, inauntru, si...sunt miscari care m-ar fi durut inainte, dar acum deloc. Cred ca isi reia locul lui normal in articulatie, ca a fost afectata de operatie capsula articulara, a trebuit deschisa, evident. Si cred ca e aproape complet refacuta si mai face cate un "test drive" Ma sperii, apoi imi dau seama ca nu ma doare deloc. Si tot de vreo saptamana am senzatia ca in sfarsit e piciorul meu si nu al altcuiva, si nu mi se mai pare mai scurt sau mai lung si nici nu se mai umfla.
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]