View Single Post
  #2984 (permalink)  
Vechi 09 oct 2010, 09:29:58
curly.light's Avatar
curly.light curly.light este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de Purple flower Vezi mesajul
Roxi, Buna dimineata!
Sa te odihnesti si tu weekendul asta, gata cu insomniile !
Intradevar nu am facut excese la diversificare pana acuma , am incercat sa mananc cam ce mancam si la slabire la pranz si cina. Micul dejun este mai bogat, ori magiun cu paine si lapte 0, ori omleta cu legume si cascaval. Doar am scos carnea de vita (nu imi place), am introdus mai mult peste si in rest pui. Fructe la gustari nu am mancat , prefer 1 data/sapt sa pap cioco conforma 4-5 bucatele sau poate o sa mananc si un strugure ca imi plac mult cei albi.
Acum nu pot sa declar cu mana pe inima ca nu o sa mai tin si ciclu 3 de slabire, s-ar putea sa da . Mai sunt 3 saptamani pana atunci si nu stiu cum voi sta la capitolul kg. Daca este cazul , voi tine si ciclu 3 de slabire urmat de ciclu 3 diversificare (in loc de 2 cicluri diversificare mai stricte cum ma gandisem acum).
Din pacate acum sunt foarte frustrata ca nu stiu ce greutate am de 2 saptamani si nici nu voi stii pana duminica cealalta asa ca prefer sa nu iau decizii pripite acuma .

P.S. Mai ai doar 5 kg din target ,nu? Sau vrei sub 60 kg? Ca altfel nu imi ies calculele cu 3 ianuarie cum ziceai tu :*
Apopo de cantarit... aceeasi situatie si la mine
Mi-a venit si mie CM ...dupa vreo trei luni de pauza,fix acum si-a gasit,cand eu aveam luni zi de cantar
Mai aman si eu cu saptamana,se pare ca tot amandoua ne cantarim.
Eu am pus target 61 pentru ca voiam sa ajung la el pana pe 6 decembrie (la 3 luni de la inceperea dietei fara abateri). Oricum ,nu cred ca voi reusi ,am vrut eu cam multe.
Eu nu sunt inca foarte sigura unde vreau sa ajung. Vreau in primul rand sa scad sub 60 de kg (macar la 58),si apoi nu mai stiu. Vreau sa arat bine, voi da jos kilograme pana voi fi eu multumita.Cum am mai spus,mie nr de kilograme nu mi se pare atat de important,vreau sa arat mai bine..sa dau jos din burtica,etc. Nu stiu inca cat va dura asta,dar mai e ceva!
Te pup
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]