View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 14 oct 2012, 14:38:51
WhiteAngel's Avatar
WhiteAngel WhiteAngel este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit re: Jurnal negativ10 - alimentatie sanatoasa (Alexandra)

buna alexandra ! si eu am tot 17 ani .. suntem mai multe slabute de varsta asta pe aici
si ma bucur ca ai decis sa iti deschizi jurnal si sa comunici cu noi
felicitari pt kg pierdute si pentru stilul de viata adoptat !
oricine mai are pofte si tentatii carora le rezista cu greu .. dar trebuie sa gasim un echilibru in tot ceea ce facem astfel incat sa ne simtim bine din punct de vedere fizic si psihic
poti sa mananci ciocolata amaruie, cu un procent cat mai mare de cacao (70-80) , iar alunele/migdalele/nucile sunt niste alimente-minune de care nu ar trebuii sa ne ferim si care sunt chiar un aliat in dieta ! ele au un indice glicemic scazut si aduc organismului multe vitamine, proteine si acizi grasi mononesaturati.
desigur ca si ele trebuie consumate cu moderatie .. 30gr pe zi sunt ok si ajuta foarte mult organismul .. 2-3 cubulete de cioco la 3-4 zile iarasi ajuta foarte mult asa ca nu trebuie sa te privezi pt totdeauna de ceea ce iti place, ci doar sa gasesti variantele cele mai bune si cu masura
aah, si uitasem: ai grija ca toate acele alune sa fie in stare cruda ! fara sare si neprajite

sport practici ?
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].