View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 12 mar 2010, 22:37:40
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: E311 - Galat de octil

Citat:
Anterior postat de airi85 Vezi mesajul
din pacate nu stiu in ce masura ne putem feri 100% de ele..daca ma iau dupa ce spun expertii, ar insemna sa nu mai mananc nimic, sau sa imi fac gradina pe balcon si crescatorie de animale in apartament. Eu locuiesc in Bucuresti de 6 ani, restul i-am trait in Ploiesti si nici rude la tara nu am. Daca vreau sa beau un pahar de lapte fara conservanti sau mai stiu eu ce minuni, ce ar trebui sa fac? Sa colind satele din imprejurimi? Sa fim seriosi. si eu sunt adepta unei diete sanatoase dar din pacate circumstantele nu imi permit. Cred ca cel mai bine este sa mancam cate putin din toate si sa nu facem exces de ceea ce chiar ne face rau cu adevarat. Din pacate epoca rosiilor crescute in gradina cu ingrasaminte naturale si a carnii de pui "alergat" prin curte s-a cam stins pentru multii dintre noi.
Eu zic ca trebuie sa fii mai optimista ... ingrijorarile tale "nu se va intampla nimic" poate erau fondate acum un an, cand eu si primele slabute scriam primele mesaje in acest forum despre stilul de viata sanatos si slabitul corect, fara pastile si nu mai stiu ce inventii ... atunci da, parea o utopie.

De atunci s-au schimbat foarte multe, in magazine vezi mai mute produse BIO, majoritatea slabutelor de aici gatesc cat mai sanatos posibil, pastilele de slabit sunt sub semnul intrebarii, o buna parte din site-urile, care inainte publicau bannere doar cu pastile si diete minune au inceput deja "miraculos" sa se reorienteze, reclamele, pana si la unele produse "fast-food", au inceput sa mentioneze "fara (o parte din) conservanti", "fara (o parte din) E-rui", etc. ... asa ca eu zic ca lucrurile merg spre bine, trebuie doar sa vrei si sa crezi putin in acest lucru ... pentru ca realitatea "chimicatelor" este mult mai trista si loveste in sanatate fara mila si fara a face diferenta.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat