Subiect: Jurnal Dyana321
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 20 iun 2011, 18:05:47
Roxii's Avatar
Roxii Roxii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dyana321

Citat:
Anterior postat de Dyana321 Vezi mesajul
Buna! Ma numesc Diana, am 11 ani si am intrat si eu pe acest site de cateva zile pt a incerca sa mananc sanatos. Eu am 1.47m si 43 de kg imbracata si 42kg fara haine. Credeti ca e mult? eu nu tin diete sau sa ma infometez.. vreau doar sa traiesc mai sanatos. Acum ca am intrat in vacanta mananc mai mult la micul - dejun. Astazi am mancat asa:

- 3-4 feliute de paine prajita cu unt
- un cornulet mic 7days
- un pahar mare cu apa

si apoi... dupa vreo ora.. am mancat multe cirese. Acum mi-am luat biscuiti belvita start cu ciocolata si fructe. .. stiu ca nu sunt sanatosi, dar din cand in cand merge.. eu vreau sa dau jos macar 5 kg pt ca am probleme cu pulpele. .. Sunt prea grasute.. si am sa merg in 3 tabere.. vreau sa arat bine

Cum vi se pare micul meu dejun? Ce pot sa mananc maine? Va multumesc anticipat! Slabute.ro ma va ajuta!
Buna si bine ai venit!Bravo ca nu tii diete de acum,esti inca micutza,insa incearca asa cum a spus si Irimel sa renunti la dulciurile din comert.Painea de dimineata trebuie sa fie integrala sau de secara,untul incearca sa`l papi cat mai rar iar cornurile alea trebuie sa le eviti pe cat posibil.Biscuitii aia belvita sunt plini de zahar,deci evita`i si pe aia.In restul zilei cam ce mananci?Sport faci?Te pup si mult succes
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]