View Single Post
  #30 (permalink)  
Vechi 16 ian 2014, 11:13:47
AnDrAdAxl's Avatar
AnDrAdAxl AnDrAdAxl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andrada -Part 2 ;)

Citat:
Anterior postat de mihastef Vezi mesajul
Merci Andrada.Cuvintele voastra de incurajare ma mai linistesc putin dar simt ca o iau razna cu capul pt ca incep sa mi se termine toate cele pt copil si imi trebuiesc atatea de nu stiu ce sa mai fac.Vad ca si alocatiile copiilor intarzie,nu stiu ce naiba au astia cu mine.Am o colega care a nascut si ea cu 1 luna inaintea mea si am avut amandoua aceleasi venituri ,aceleai treburi,iar la ea nu au fost probleme.La mine de ce sunt?Nu mai inteleg nimic.Sper doar sa rezolv situatia mai repede ca ma afecteaza foarte tare tot ce se intampla.Sunt atat de furioasa,sunt un pachet de nervi ca am niste dureri de stomac cumplite.
Am sa fac cu eliptica exact asa cum ma sfatuiesti tu.Sper doar sa nu clachez.Aproape ca nu mai imi vine sa fac nimic,idar incerc sa ma tin tare.
Imi vine sa zic si eu ca fi-miu :"Lumeee crudaaaa"

Stiu draga mea.. am trecut si eu prin asta.. Doar nu de bine sunt in Germania . Trebuie sa o iei usor si o sa se gaseasca solutii. Cand iti e greu iti verifici si prieteniile . Apeleaza la ajutor daca ai la cine si fi cat poti de optimista ca se va rezolva pana la urma. In legatura cu sportul, sa sti ca ajuta foarte mult la psihic. eu am ramas cu o frumusete de depresie dupa moartea tatalui meu , dar de cand fac sport ma simt mai linistita,mai puternica, plang mai putin . Nu lasa nimic balta! Ambitioneaza-te si mai tare! Si nu cred ca ai nevoie acum si de vizite pe la spital...asa ca ai grija cu stomacul..ca poate va trebui sa ti apoi regim de mananci numai biscuiti si paine uscata... Si adio slabit ...

Chiar acuma am treminat sportul! Mai am strechingul s gata pe azi. Happy me!
__________________
Jurnalul meu Nr 5