View Single Post
  #30 (permalink)  
Vechi 09 aug 2011, 16:18:47
anymaryia's Avatar
anymaryia anymaryia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 iul 2010
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 29
Dieta: dieta personalizata
Date: 154cm, 52kg
Mesaje: 749
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnalul unei fete pesimiste - Anutza

Ai dreptate Anyasa cum ai spus,imi doresc sa fiu slaba din nou ,si parca cu cat imi doresc mai mult cu atat mananc mult si rau,far sa-mi fie foamesi ma gandesc intruna k m-am ingrasat si am o teama persistenta stiind k din nou voi manca exagerat,iar cand mananc putin,nu stiu parca un gand imi zice ,,uite nu vezi ce putin ai mancat,ia si mai mananca"si cand incep o termin mancand 500 g paine si tot ce gasesc in bucatarie..alt lucru care imi declanseaza si beange eatingul este si faptul k mananc in bucatarie...mi-am zis k numai mananc,da culmea e k tot mananc...si numai stiu asa gramajul
Am inceput-o si cam drastic azi..numi permit aia,nici aia...de acum imi voi permite dar max 100 g din orice,,,apoi voi reducee treptat...o iau cu incet
Mai am sentimente de vinovatie,dar sunt mai linistita k am mers cu bici dupa criza...am facut 110 ture de teren de tenis mik...dar e bun si atta decat nik...mi-a luat vreo 30-45 minDesi ma ingras,nu pot zice k am grasime,mai ales la picioare..sunt tot tari,dar nu-mi place asa de multa masa musculara,si nici burta nu-mi placeam si un inceput de raceala(dureri de cap,de urechi,dureri de masele ,de gat) si pe deasupra dorm max 6-7 h pe noapte si am simt agitata pe tot parcursul zilei
Ms pt sustinere si k ma intelegi,desi merit certata k asa ma invat minte
anymaryia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1827 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1310 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat