View Single Post
  #30 (permalink)  
Vechi 28 nov 2011, 23:06:50
AnDrAdAxl's Avatar
AnDrAdAxl AnDrAdAxl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: "Academia Craciunitelor Ambitioase"

Citat:
Anterior postat de costina89 Vezi mesajul
....adevarul este ca atunci cand sunt deprimata nu am chef de nimc...trebuie sa schimb ceva....in ritmul asta voi claca in toate...multumesc Diana



multumesc AnDrAdAxlcrede-ma ca ma scol la 5 pt a face sport...si ma simt ok pana se trezesc fetele..apoi incepe show-ul....inainte facem sport seara dar de la un timp Justina vroia si ea sa faca si mai rau ne impiedicam una de alta.....cateodata cand sunt deprimata mai ma sustine fetita cea mare in dieta...imi spune ca sunt frumoasa ca am slabit si parca imi vine sa continui,dar cateodata.....ieri iam spus ca daca ma mai supara o sa mananc mult si o sa fiu o uratabietu copil se uita tare nedumerit...ce-o fi fost in mintea ei.
nu o sa ma supar stai linisitita....cateodata imi prinde bine o morala tinuta pe buna dreptate
Si eu am momente(destul de dese)de depresie,dar incerc din rasputeri sa nu imi fac rau mancand prostii!
Ti-am studiat meniul!Ai inceput super la md,ai continuat bine la pranz si ai dat-o in bara dupaaaa...
Te rog renunta la cartofii aia prajiti!Hai sa iti zic cum sa ii faci mai dietetici si la fel de buni.Vrei?Si eu sunt fan cartofi,dar ii consum cat de rar pot.
Faci asa:Tai cartofii mai gros,cam de un deget;ii oparesti in apa 5 minute;ii scoti si ii amesteci cu condimente si putin ulei si ii dai la cuptor pe hartie de copt.Ai grija sanu se suprapuna,dupa 15-20 de minute ii intorci si pe partea cealalta si dupa inca atat ai cartofi parjiti cu fff putin ulei!Ia sa incerci!Nici nu vei sesiza o mare diferenta!
Uita si de salaaaam!papa sunca sau jambon.ai citit ce contine salamul,crenwestii si parizerul?ia cauta si vezi daca mai papi apoi!


Ikerina(ca sa nu te confund cu cealalta Diana ) pe tine te felicit draga mea ptr ce ai papat azi si ptr sport.

Gabita(Azra)eu sper sa o ti pana la sfarsitul concursului cum ai tinut-o pana sa vina mama ta si mai ales ca azi!Felicitari!

Diana draga,fructele se mananca la minim o ora inainte si dupa masa;preferabil dimineata inainte de mese sau la gustare(ma refer la compot acum).Incearca sa uiti de painea alba!Exista paine neagra,paine wassa,cereale integrale,tarate care sunt o alegere mult mai sanatoasa!
Felicitari pentru miscare!Tine-o tot asa!

Felicitari si tie Cristina!Ai o zi perfecta de Rina!Sport vad ca nu ai facut azi...nici eu!

Maine neaparat trebuie sa ma revansez la sport!
__________________
Jurnalul meu Nr 5
Răspuns cu citat