View Single Post
  #3055 (permalink)  
Vechi 22 iul 2017, 14:10:40
butterfly30's Avatar
butterfly30 butterfly30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.777
Aprecieri acordate: 5.350
Am fost apreciat(a) de 11.441 ori in 5.317 mesaje
Implicit Re: jurnal de fluturas

Fetelor, desi tot pe la 55 de kg sunt, pot sa ma laud ca in sfarsit sunt slaba! nu slaba-moarta, vorba loredanei, dar slaba! Am facut "terapie" ca sa aflu asta. Mai exact, am fost prin focsani la probat rochii de ocazie, pentru ca in sept voi fi nasa, cum m-am mai laudat aici. Ei, a fost o experienta unica, absolut toate rochiile pe care le-am probat aratau mortal pe mine. Vanzatoarele au i teres sa-si vanda marfa, sa zic ca fac abstractie de complimentele lor, dar restul femeilor din magazine chiar nu aveau interes sa ma tot complimenteze atat. Partea buna e ca in sfarsit nu mai am burta, if face minuni vad, ma simt foarte motivata sa mai repet. Ok, nu sunt jnalta, nu am sani mari, am multa celulita, daaaar am o talie frumoasa si un fund bombat fix cat trebuie, deci una peste alta nu e foarte rau. azi sunt happy! A, nu am cumparat nimic pt ca de fapt rochiile nu imi placeau, doar eu artam frumos in ele. Iar la doamna nausica, unde sa zic ca erau niste materiale mai de calitate o rochie era 22 mil. No way!!!! Luni ajung in iasi di pana plec la mare tre sa rup atelierele sa ma rog dd o croitoreasa mai de soi sa imi faca si mie o rochie la un pret decent
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 9 membri au apreciat mesajul lui butterfly30:
alina_neamt (28 iul 2017), curly.light (26 iul 2017), danyella2008 (22 iul 2017), Laura (22 iul 2017), lidiuta (24 iul 2017), myha (28 iul 2017), niculina04 (22 iul 2017), nikytour (23 iul 2017), Zoe (22 iul 2017)