View Single Post
  #31 (permalink)  
Vechi 17 mai 2013, 13:37:50
Anne10's Avatar
Anne10 Anne10 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2013
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Personala!
Date: 159cm, 68.9kg
Mesaje: 793
Aprecieri acordate: 195
Am fost apreciat(a) de 472 ori in 350 mesaje
Implicit Re: Experienta mea Master Cleanse

Am citi si eu "experienta ta", si la fel ca fetel inainte, nu sunt de acord cu ea. Ai grija dupa 10 zile de baut doar apa, lamaie, chilli si miere sa nu te trezesti cu ulcer. Reteta asta ai gasit-o pe net sau ti-a dat-o vrun medic ( daca o ai de la medic si nu te-a pus sa faci analize inainte, inseamna ca si-a gresit cariera).
Eu am fost la medic si am intrebat despre detoxifiere si mi-a zis asa:
" O cura de doxifiere se tine dupa ce reusesti sa manaci minim 2 luni sanatos (carne fripta cu foarte putin ulei/la cuptor; cat mai multe legume, fructe, si cel mult un dulce (din acela nesanatos din comert) pe saptamana, paine integrala etc). Si dupa astea 2 luni poti incerca o cura de detoxifiere, dar nu mai mult de 5 zile, iar astea consta in : in primele 2 zile din 3 in 3 ore cate un pahar (250-300ml) de sucuri proaspat stoarse (de fructe, de toate felurile nu doar acide) si intre ele sa beau apa si ceaiuri (de papadie); in a 3 a zi la fel dar la primele pahare 2 (de amestec) sa adaug si pudra de alge (are proteine vegetale si e foarte sanatoasa); a 4 a zi sa aduag si sucuri de legume (stoarse ele singure sau in amestec cu fructele); a 5 a zi sa bag si cateva seminte crude (chia, in, floarea soarelui, canepa alimentara, etc) si cateva oleaginoase (maxim 5 bucati). Dupa astea 5 zile , sa introduci usor alimentele inapoi (supe de legume si de pui dar fara carnea din ea, piureuri mai consistente de legume, mancarica solida, lactate (iaurturi, branza) si pe urma carne."
Scuza ma ca am scris o "poveste" la tine in jurnal! Dar poate mai citesc si alte fete fara experienta pe aici, si sa vada ca exista si o alta varianta pt. detoxifiere.
Iti urez MULTA SANATATE, in orice ai face, cum ai spus si tu e alegerea ta!
__________________
Jurnalul Anne10
Anne10, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 10 membri au apreciat mesajul lui Anne10:
buburuzze (23 mai 2013), danyella2008 (17 mai 2013), Davidut (17 mai 2013), Ema55 (23 mai 2013), manuela (18 mai 2013), mihaela01 (17 mai 2013), moni30 (19 mai 2013), orhidee (17 mai 2013), rozica1965 (19 mai 2013), WhiteAngel (21 mai 2013)