Subiect: Jurnal Lavinia
View Single Post
  #31 (permalink)  
Vechi 01 apr 2010, 18:39:40
justbelieve's Avatar
justbelieve justbelieve este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 22 ian 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viata sanatos+Sport
Date: 158cm, 48kg
Mesaje: 4.302
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Lavinia

Nu am mai scris de mult pe aici,dar am intrat in fiecare zi pe forum si am citit noutatile.
Saptamana aceasta pot sa spun ca m-am rasfatat.Am mancat cate putin din fiecare,inclusiv dulciuri cam multe.Mi-am permis asta pentru ca oricum imediat vine Pastele si nu vreau sa ma abtin de la absolut nimic.
DAR..dupa Paste am planuri mari.Foarte mari
In primul rand toata saptamana m-am documentat despre tot felul de diete si am umplut un caiet de retete dietetice.
Mi-am propus ca dupa Paste sa pierd acei cm care nu ma lasa sa ma simt bine..
Tot dupa Paste o sa fac un album in care o sa pun poze la abdoemen si picioare pentru a se vedea evolutia inainte si dupa.
M-am hotarat asa:
1. deloc dulciuri din comert,ci prajituri dietetice facute acasa,cate una pe saptamana.Am vorbit si cu tata sa-mi procure faina integrala.In supermarket am cautat dar nu am gasit.Asa ca l-am rugat pe tata sa faca la o moara.
2. neaparat 1 l de apa pe zi+ceaiuri.De obicei de tei si verde.Insa am observat ca de la ceaiul verde am insomnii.Obisnuiam sa beau 1 cana dimineata si una amiaza insa seara nu aveam somn pana pe la 1-2.Asa ca m-am hotarat sa beau seara ca sa-si poata face efectul dimineata cofeina,insa nu stiu daca e bine nici asa.
3. prajelile sunt excluse.
4. sucurile la fel.
5. paste de 2 ori pe saptamana ma gandeam dar nu stiu cat e de bine.
6. cartofi de 3 ori pe saptamana dar am inteles ca nici ei nu sunt atat de buni.Bineinteles ca sub diverse forme gen natur,la cuptor.
7. 5 zile pe saptamana exercitii 1 ora + 1 ora alergat.
8. 3 mese pe zi + 2 gustari usoare gen alune/un fruct/stafide/miez nuca/iaurt.
Toate astea dupa Paste.
Aa si inca ceva care sunt foarte sigura ca va functiona.
2 fotografii de acum 4 ani cand aveam niste picioruse atat de frumusele si slabute . Voi pune una pe birou si una in bucatarie si atunci cand mi-e pofta de ceva dulce imi va disparea imediat.Sunt sigura
Cam atat. Sfaturi/critici ? Sunt binevenite.