View Single Post
  #3170 (permalink)  
Vechi 10 oct 2017, 06:42:00
curly.light's Avatar
curly.light curly.light este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: jurnal de fluturas

Citat:
Anterior postat de butterfly30 Vezi mesajul
Mi-am luat inima in dinti si m-am cantarit...dezastru!!! 55 de kg, si asta dupa cateva zile de aproximativa cumintenie....pe cai, de la capat. Inapoi la IF si lowcarb. Offffff, fructele au inceput sa devina o problema chiar mai mare decat dulciurile!
Am avut si eu problema asta.. Mai ales in sezonul de toamna, atat de bogat in fructe... pentru mine, solutia e sa fac cumapraturi foarte foarte atent. Struguri imi cumpar de obicei doar cate un ciorchine, si ala cel mai mic Stiu ca daca fac stocuri, dau iama in ele...
Banuiesc ca tu oricum trebuie sa cumperi de toate, pentru familie... dar stim toate ce fluturas serios si cuminte esti tu atunci cand iti propui. Indata te repui pe linia de plutire!
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui curly.light:
adinico (12 oct 2017), butterfly30 (10 oct 2017)