View Single Post
  #3194 (permalink)  
Vechi 08 nov 2017, 11:34:41
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.888
Aprecieri acordate: 3.738
Am fost apreciat(a) de 3.920 ori in 2.164 mesaje
Implicit Re: Bine ati venit la mine acasa! Mesdames, soyez les bienvenues!

Hey, fete dragi!

După cum spunea fluturașa mea mai demult, dacă nu sunt pe forum sunt cu capul în frigider!

Sâmbătă, ziua 27 m-am hotărât să mă duc acasa și de acolo s-a rupt filmul. Evident mama a observat că am slăbit așa că am mâncat nonstop și multe dulciuri (cozonac, biscuiți și colivă).

Pe scurt, sâmbătă ziua 27, duminică ziua 28, luni ziua 29 și marți ziua 30 au fost pe lângă dietă.

Și ieri am avut o tentativă de a reveni pe cărarea cea dreaptă, dar a trebuit să plec urgent în oraș, batoane proteice nu am întâlnit în cale, așa că am trecut pe la patiserie și m-am îndopat cu foietaj (cel cu mere este demențial și proaspăt scos din cuptor).

Aseară am început să citesc a doua carte de Mosley de la fluturaș!
Am citit jumătate pe nerăsuflate. Și m-am gândit că încep frumos cu 2 zile de post pe săptămână. Numai gândul că azi este zi de post m-a făcut să bag iar capul in frigider pe la 22 (smântână și wasa cu magiun de prune fără zahăr).
Noroc că era prea frig afară și eram deja în pijamale. Altfel eram direct la mega ptr o ciocolată din aceea mare de 300g.

Dimineață la cafea, am mai citit câteva pagini din Mosley. Si era un pasaj despre ziua potrivită pentru a începe, menționând fix o zi ploioasă de miercuri.

Mă uit pe geam. este o zi mohorâtă si mai este și miercuri. )
Așa că la 8 am luat MD : un măr.
Deja îmi este foame. Mă pregătesc pentru o mână de nuci dacă nu mai rezist.
Problema este că aș vrea să fac și un pic de sport.
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Q88:
butterfly30 (08 nov 2017), lidiuta (08 nov 2017), niculina04 (08 nov 2017)