View Single Post
  #32 (permalink)  
Vechi 07 apr 2021, 07:13:09
Narawen's Avatar
Narawen Narawen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 mar 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Vegană, fără alimente procesate și/sau cu aditivi
Date: 171cm, 71.4kg
Mesaje: 932
Aprecieri acordate: 122
Am fost apreciat(a) de 657 ori in 346 mesaje
Implicit Re: From flabby to fit ... Incentive: wedding septembrie 2016

Astăzi m-am trezit cu 73.4 kilograme. E un început bun și motivant. Mi-ar plăcea să pot să editez tickerul ca să reflecte asta, dar îmi voi imagina doar că tickerul s-a mișcat. Astăzi îmi propun să fiu cel puțin la fel de cuminte alimentar ca ieri. Am început ziua adăugându-mi doar jumătate cât lapte de cocos îmi adăugam înainte în cafeaua de dimineață. Azi vremea e urâtă afară, deci probabil nu voi face o plimbare lungă, ca de obicei. Ca urmare, va trebui să reduc din numărul de calorii, și să încerc să consum în jur de 1800. Acesta va fi obiectivul pe azi. Ieri a venit iar menstruația după 50 de zile și sunt cam praf de oboseală. Așa că va trebui oricum s-o iau mai ușor. Dieta va trebui să reflecte asta.
__________________
Greutate de început 2 - 69 kilograme
Greutate finală dorită - 62 kilograme (31.12.2022)
Narawen, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Narawen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2246 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1729 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Narawen:
butterfly30 (09 apr 2021), happygirldiana (07 apr 2021), nikytour (07 apr 2021), Zoe (07 apr 2021)