View Single Post
  #32 (permalink)  
Vechi 15 apr 2010, 11:37:18
laly's Avatar
laly laly este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 28 ian 2010
Locaţie: focsani, Romania
Vârsta: 46
Dieta: personalizata, hipocalorica
Date: 159cm, 55kg
Mesaje: 18
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Slabute din Rosiorii de Vede/Alexandria

Buna Alina,
multumesc mult pt. carte, am vazut de aseara ca mi-ai trimis-o si iti raspund acum dupa ce am apucat s-o frunzaresc.Mi se pare f. interesanta, cam greu totusi.Unele principii le-am respectat si eu, adica nu mai mananc paine, dulciuri, sucuri, grasimi, ( pielita de pui, carne de porc, mezeluri, maioneza, unt).Nu am o reteta anume, cum ti-am mai spus daca imi interzici ceva ala e primul lucru pe care-l bag in gura cu mare pofta.Nu pot sa tin ceva strict.Mananc aproape de toate dar gatite mai dietetic, in cantitati mai mici.Sa beau intr-o zi doar apa mie f. greu, as reusi, dar a doua zi m-as muta in frigider, cofetarie si supermarket pe rand.Ti-ai revenit cu odihna?Ai scapat de perioada nasoala, mie atunci imi e o foame si o pofta numai de alimente interzise in special dulciuri.Ai ca trebuie si la tine sa se mai miste ticherul ala.Voi de obicei pe unde va petreceti concediile?Da-mi o idee ca vine vara.Te pup si inca o data multumesc, cu siguranta o sa-mi fie de folos.Mai am de lecturat retetele.O zi buna!
laly, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1590 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1073 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -218 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat