View Single Post
  #32 (permalink)  
Vechi 25 oct 2010, 13:08:43
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Am 18 ani si 90 de kg.

Citat:
Anterior postat de Silvia Mioara Vezi mesajul
nu te gandi sa tii o dieta, cred ca daca am ajuns toate la o greutate peste 80 kilograme...nu se mai pune problema de dieta, dieta se tine cand vrei sa slabesti 6-7 kilograme.....noi trebuie sa ne schimbam stilul de viata, adica renuntat sau echilibrat dulciuri si alte cele in viata de zi cu zi si adoptat un regim cat mai aproape de inceputurile noastre ca oameni: legume si fructe din plin, pregatite cum vrei tu mai putin prajeala. Si pentru sala....niciodata nu o sa-ti faci timp ma ales daca nu ai fost niciodata obisnuita cu miscarea.....incepe cu inotul 3 luni si apoi poti merge la sala la un efort mai intens. Eu asa am inceput acum de vreo 3 zile si ma simt excelent la corp , psihicul inca imi joaca feste
Buna Silvia,

Foarte frumos si corect mesajul tau.
Intr-adevar, trebuie cu toate sa ne schimbam stilul de viata, din nesanatos in sanatos, din sedentar in activ.

Tie cum iti merge cu aceasta schimbare?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii