View Single Post
  #32 (permalink)  
Vechi 28 apr 2009, 12:31:49
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Frumoasa, sanatoasa si supla la 30 de ani :)

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Slabuta,eu vb extrem de serios.Dau astia la tv o gramada de repotaje de astea faine,ce ma lumineaza,va mai zic indata de unul.Si eu asteptam crema miraculoasa,dar am ramas cu buzele umflate.Deci,eu de cate ori o vad pe mama,ma uit sa vad cate riduri noi are,ca stiu ca le voi mosteni.
Saptamana trecuta au dat un reportaj despre ultimul wow in slabore.Nush ce costum,de ziceai ca is astronauti,cu masaj pe interior,pe care trebuiau sa il poarte cam o ora pe zi cand mergeau la sala de fitness.Au pus doi dintre reporterii lor sa faca testele.Ideea era ca,toata cura,sa ii zic asa era foarte scumpa,si ,bineinteles vroiau sa vada daca functioneaza.Cei doi reporteri au avut o luna de abonament la fitnes,cu,costumul respectiv.Era un barbat si o femeie,nici unul nu era supraponderal,dar vroiau sa dea jos in jur de 7-8 kile.Si aveau un fel de jurnal din filmulte facute.Au aratat ce mancau in fiecare zi,extrem de putin,eu mananc mai mult cu toata hipocalorica mea.Pranzul tipului era format din 2 rosii,ardei,o bucata de branza,si cam atat cred.Parerea mea e ca erau clar infometati.
Dupa o luna el slabise 5 kg,ea 3.Au vorbit cu medicul,si le-a spus,bineinteles,ca atata puteau slabi doar tinand dieta de au primit-o,la mancare,fara sa mai dea sute de euro pe abonamentul de la fitness cu,costumul minunat.Deci lumea e plina de pacaleli,bine,mi se pare normal,noi suntem disperate sa slabiim,si ei fac bani pe seama noastra.Deci,sa nu credeti niciodata total pe cineva de obtine beneficii financiare de pe urma noastra,hihihiih

M-ai lasat masca.
Stiam ca se practica minciuna in reclame dar chiar in halul asta. Mie nu imi vine sa cred ca acesti oameni raman nepedepsiti. Totusi e o escrocherie.

Ai dreptate, 3 kg le slabesti fara nici un costum si singura.
Mda, cred ca trebuie sa facem un topic: Reclame inselatoare si sa le trecem acolo, sa nu ne apucam sa le cumparam, vorba ta, le marim averile pe seama unei probleme pe care o avem .

Urat.
Mishutza nu e Mith Busters De la Discovery?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii