View Single Post
  #3221 (permalink)  
Vechi 23 ian 2013, 17:18:11
niculina04's Avatar
niculina04 niculina04 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

.


Niculici, am facut asa un calcul in mare la reteta aia de prajitura cu mere: 202 de calorii/100 de g.. Deci e faina rau.. Am sa o pun in calculator dupa ce o fac si eu sa scriu exact cantitatile folosite.

Hehehe ti-am zis ca te simti mai fresh dupa sport? Bravooo!!!

Plimbarica placuta!

Da am papat pranzul, cotlet de porc slab la cuptor cu putina salata de varza si 2 castraveti murati.

Pai in afara de ce am zis ca am gatit ieri nici eu nu mai stiu ce sa fac de mancare.. Ma termina gandul asta "Azi ce mananc" si trebuie sa am grija sa echilibrez si raportul proteine/carbohidrati..

In seara asta fac niste pulpe dezosate fara piele la cuptor si le pap cu salata de ridichi negre sau sfecla rosie cu hrean. Lui mister ii fac si cartofi ca cuptor..
Aaa si fac si o supa crema de broccoli ptr ca trebuie maine sa ma duc la bunica mea ca e internata in spital pentru niste analize de rutina (nu e nimic grav).. Am niste carne de pui de tara, o fierb cu legume, scot carnea, pasez legumele si fac supa iar carnea o bag la cuptor.. Simplu!

Waaa clatite!!! Le faci cu fructoza nu?
Eu cred ca la reteta aia de prejitura cu mere pun melasa din trestie de zahar
[/QUOTE]
Astept sa vad daca iti place,e f usoara si gustoasa
Plimbarica a fost placuta
Sa -ti fie de bine cu pranzul ff bun,cred ca sapt asta imi iau si un muschii din ala sec de porc
Fete de casa ce suntem ne impotmoliram la gatitbun ce faci tu acolo,bag si eu carnita de vita la cuptor cu cartofei pt ei iar mie niste fasole verde si niste carne din portia lor
Ce dor imi e de supa aia cu gust adevaratvin eu de Paste si imi fac,supa de brocoli nu am papat
Te iubeste bunica?bine ca nu are nimic grav analizele sunt importante ,doar ca noi tineri le neglijam
Clatitele le fac cu faina ,ou,lapte si 1 lingura de ulei de masline le las sa se odihneasca vreo ora iar apoi le pun pe tigaiuta bine incinsa......dupa ce le-am dat jos imi place sa pap 2-3 caldute cu zahar ,dar de data asta folosesc fructoza,in alte combinatii nu prea imi plac ,le prefer simple
Ce e aia meleasa?am gasit la noi in magazine zahar de stavie dar ii vreo 12 euro kgsi din ala brut bio cica care ii vreo 5 euro/kg
Mai Claudici fug de aici ca tre sa fac cina ,imi bag si niste mere la cuptor fara nimic pe ele
O seara placuta
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de niculina04; 23 ian 2013 at 17:20:19.
Acest membru apreciaza mesajul lui niculina04:
Kclaudyia (24 ian 2013)