Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Le journal de Kclaudyia - oh la la

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #3221 (permalink)  
Vechi 23 ian 2013, 17:18:11
niculina04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

.


Niculici, am facut asa un calcul in mare la reteta aia de prajitura cu mere: 202 de calorii/100 de g.. Deci e faina rau.. Am sa o pun in calculator dupa ce o fac si eu sa scriu exact cantitatile folosite.

Hehehe ti-am zis ca te simti mai fresh dupa sport? Bravooo!!!

Plimbarica placuta!

Da am papat pranzul, cotlet de porc slab la cuptor cu putina salata de varza si 2 castraveti murati.

Pai in afara de ce am zis ca am gatit ieri nici eu nu mai stiu ce sa fac de mancare.. Ma termina gandul asta "Azi ce mananc" si trebuie sa am grija sa echilibrez si raportul proteine/carbohidrati..

In seara asta fac niste pulpe dezosate fara piele la cuptor si le pap cu salata de ridichi negre sau sfecla rosie cu hrean. Lui mister ii fac si cartofi ca cuptor..
Aaa si fac si o supa crema de broccoli ptr ca trebuie maine sa ma duc la bunica mea ca e internata in spital pentru niste analize de rutina (nu e nimic grav).. Am niste carne de pui de tara, o fierb cu legume, scot carnea, pasez legumele si fac supa iar carnea o bag la cuptor.. Simplu!

Waaa clatite!!! Le faci cu fructoza nu?
Eu cred ca la reteta aia de prejitura cu mere pun melasa din trestie de zahar
[/QUOTE]
Astept sa vad daca iti place,e f usoara si gustoasa
Plimbarica a fost placuta
Sa -ti fie de bine cu pranzul ff bun,cred ca sapt asta imi iau si un muschii din ala sec de porc
Fete de casa ce suntem ne impotmoliram la gatitbun ce faci tu acolo,bag si eu carnita de vita la cuptor cu cartofei pt ei iar mie niste fasole verde si niste carne din portia lor
Ce dor imi e de supa aia cu gust adevaratvin eu de Paste si imi fac,supa de brocoli nu am papat
Te iubeste bunica?bine ca nu are nimic grav analizele sunt importante ,doar ca noi tineri le neglijam
Clatitele le fac cu faina ,ou,lapte si 1 lingura de ulei de masline le las sa se odihneasca vreo ora iar apoi le pun pe tigaiuta bine incinsa......dupa ce le-am dat jos imi place sa pap 2-3 caldute cu zahar ,dar de data asta folosesc fructoza,in alte combinatii nu prea imi plac ,le prefer simple
Ce e aia meleasa?am gasit la noi in magazine zahar de stavie dar ii vreo 12 euro kgsi din ala brut bio cica care ii vreo 5 euro/kg
Mai Claudici fug de aici ca tre sa fac cina ,imi bag si niste mere la cuptor fara nimic pe ele
O seara placuta
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de niculina04; 23 ian 2013 at 17:20:19.
Acest membru apreciaza mesajul lui niculina04:
Kclaudyia (24 ian 2013)
  #3222 (permalink)  
Vechi 24 ian 2013, 00:51:08
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Neata my hot momma

Azi e o zi dope de chill si relax dupa cu ai tras concluzia.
Asa ca o zi smechera si usoara, te pup!!
Imagini ataşate
File Type: gif tumblr_mgkyexb5kk1rtzb4xo1_500.gif (985,6 KB, 49 vizualizări)
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Rallara:
Kclaudyia (24 ian 2013), niculina04 (24 ian 2013), rommyna (24 ian 2013)
  #3223 (permalink)  
Vechi 24 ian 2013, 09:36:09
redeeadoo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 ian 2011
Locaţie: BUCURESTI, Romania
Vârsta: 34
Date: 168cm, 74kg
Mesaje: 862
Aprecieri acordate: 345
Am fost apreciat(a) de 469 ori in 317 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Hei Claudelule,

ce gospodina vrednica esti tu , si eu am facut paine intr-o vreme, momentan cam lenevesc, puneam faina integrala cu faina alba(dar nu din aia cu 000), si tot felul de seminte(de in, de floarea-soarelui, de susan, chiar si nuci)...e super satioasa si o framantam cu drojdie normala( am vazut la plafar ca au fulgi de drojdie)
felicitari pentru dispozitia ta, esti o persoana super vesela si super incarcata cu energie pozitiva
te pupacim scumpa
(p.s. chiar daca iti scriem mai rar de citim cam in fiecare zi )
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=VDK5P...0eMerYgOrEwx7Q
Doar prezenta iubirii in viata noastra ne intregeste si ne face umani.
redeeadoo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2009 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui redeeadoo:
Kclaudyia (24 ian 2013)
  #3224 (permalink)  
Vechi 24 ian 2013, 10:09:44
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
.


Niculici, am facut asa un calcul in mare la reteta aia de prajitura cu mere: 202 de calorii/100 de g.. Deci e faina rau.. Am sa o pun in calculator dupa ce o fac si eu sa scriu exact cantitatile folosite.

Hehehe ti-am zis ca te simti mai fresh dupa sport? Bravooo!!!

Plimbarica placuta!

Da am papat pranzul, cotlet de porc slab la cuptor cu putina salata de varza si 2 castraveti murati.

Pai in afara de ce am zis ca am gatit ieri nici eu nu mai stiu ce sa fac de mancare.. Ma termina gandul asta "Azi ce mananc" si trebuie sa am grija sa echilibrez si raportul proteine/carbohidrati..

In seara asta fac niste pulpe dezosate fara piele la cuptor si le pap cu salata de ridichi negre sau sfecla rosie cu hrean. Lui mister ii fac si cartofi ca cuptor..
Aaa si fac si o supa crema de broccoli ptr ca trebuie maine sa ma duc la bunica mea ca e internata in spital pentru niste analize de rutina (nu e nimic grav).. Am niste carne de pui de tara, o fierb cu legume, scot carnea, pasez legumele si fac supa iar carnea o bag la cuptor.. Simplu!

Waaa clatite!!! Le faci cu fructoza nu?
Eu cred ca la reteta aia de prejitura cu mere pun melasa din trestie de zahar
Astept sa vad daca iti place,e f usoara si gustoasa
Plimbarica a fost placuta
Sa -ti fie de bine cu pranzul ff bun,cred ca sapt asta imi iau si un muschii din ala sec de porc
Fete de casa ce suntem ne impotmoliram la gatitbun ce faci tu acolo,bag si eu carnita de vita la cuptor cu cartofei pt ei iar mie niste fasole verde si niste carne din portia lor
Ce dor imi e de supa aia cu gust adevaratvin eu de Paste si imi fac,supa de brocoli nu am papat
Te iubeste bunica?bine ca nu are nimic grav analizele sunt importante ,doar ca noi tineri le neglijam
Clatitele le fac cu faina ,ou,lapte si 1 lingura de ulei de masline le las sa se odihneasca vreo ora iar apoi le pun pe tigaiuta bine incinsa......dupa ce le-am dat jos imi place sa pap 2-3 caldute cu zahar ,dar de data asta folosesc fructoza,in alte combinatii nu prea imi plac ,le prefer simple
Ce e aia meleasa?am gasit la noi in magazine zahar de stavie dar ii vreo 12 euro kgsi din ala brut bio cica care ii vreo 5 euro/kg
Mai Claudici fug de aici ca tre sa fac cina ,imi bag si niste mere la cuptor fara nimic pe ele
O seara placuta
[/QUOTE]
Ci ti baaaaaaaat ca imi facui pofta de clatite Aaaa si mai am o pfta: inghetata cu cioco Sa vad pe care o voi face in weekend Poate gasesc sa cumpar inghetata din aia dietetica..

Zaharul de stevie e f natural, de fapt e indulcitor nu zahar.. e cel mai bun dintre toti induclitorii. Eu am dintr-ala lichid. La inceout nu il suportam deloc, dar se pare ca acum m-am obisnuit cu gustul si chiar imi place. Si azi am folosit, ca mi=am facut branza de vaci cu cacao, cateva visine congelate si indulcitor la gustare.. Yamms!!

Zici ca de Paste vii in tara? Bun bun, si anul trecut parca tot de Paste ai fost nu?

Nu stiu ce am zilele astea ca nu prea imi iese nimic la gatit Aaa ba da, supa crema mi-a iesit la fix, light, gustoasa.. Am fiert carnea de pui de tara cu legumele, am scos carnea, am pasat legumele si am pus doua linguri de smantana tot de tzara.. O bunatate!! Pap si eu diseara.

Dar am dat chix cu carnea la cuptor, aia de am fiert-o cu legumele.. Am pus-o intr-o tava la cuptor cu niste vinete si dovlecei (am condimentet-o si am pus-o asa fara ulei fara nimic), dupa c are m-am dus sa fac dus si am uitat de ea Mama cand am intrat in bucatarie era cat pe-aci sa se arda.. E uscataaaaaaa si tare de-ti rupi dintii cu ea Dar asa o mananc

Daaa bunica ma iubeste enooorm!! Am mai povestit eu de relatia mea cu scumpa mea mamaie!! O iubesc de moooooooor!! E sufletelul meu.. Ea m-a crescut pana m-am dus la scoala si avem o relatie tare speciala.. Mereu cand ma duc pe la ea ma asteapta cu cate ceva bun si imi scrie biletele de dragoste.. Vai daca le-ai citi ai plange tu Niculici ce frumos poate sa scrie.. Are un suflet tare mare si de asta o si ajuta Dumnezeu.. Saraca a fost bolnava toata viata ei, a fost depistata cu hepatita C din aia naspa, de cand era mai tanara, dar a tinut boala sub control cu regim strict si e ok. Dar e slabaaaa, e foarte slaba, mereu a fost asa dar acum trebuie sa avem mare grija de ea ca na, face 78 de ani anul asta.. Si de aia s-a internat in spital sa ii mai dea vitamine, sa faca analize.. Control de rutina..

Mno Niculici te pup dulce si sa ai o zi frumoasa!!
Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Neata my hot momma

Azi e o zi dope de chill si relax dupa cu ai tras concluzia.
Asa ca o zi smechera si usoara, te pup!!
) How ya doing my beauty? Esti Zen maxim azi ai?

Cum fu ieri? Am citit la tine in jurnal ca o lasi mai moale cu sportul si bine faci.. Ia-o treptat si nu iti surmena inimioara!

F tare imaginea, ca de obicei le gasesti pe cele mai expresive!
Citat:
Anterior postat de redeeadoo Vezi mesajul
Hei Claudelule,

ce gospodina vrednica esti tu , si eu am facut paine intr-o vreme, momentan cam lenevesc, puneam faina integrala cu faina alba(dar nu din aia cu 000), si tot felul de seminte(de in, de floarea-soarelui, de susan, chiar si nuci)...e super satioasa si o framantam cu drojdie normala( am vazut la plafar ca au fulgi de drojdie)
felicitari pentru dispozitia ta, esti o persoana super vesela si super incarcata cu energie pozitiva
te pupacim scumpa
(p.s. chiar daca iti scriem mai rar de citim cam in fiecare zi )
Ia uite cine e aiiiiiciiiii.. Mamica frumoasa!!

Ce mai faci tu Andreea? De fapt ce faceti voi? Bebe Teo e jucaush ai? Chiar, tu pe cand ai programat sa nasti?

Apropo de paine, si eu am gasit ieri niste retete faine cu seminte, faina integrala si secretul ca sa creasca e sa pui si o lingura doua de faina alba si cred ca asa voi face si eu...

Eh dispozitia mea e schimbtaore in perioada asta, ca-s cu rusii pe cap.. Dar incerc sa nu ma demoralizez si sa nu mai fac din tzantar armasar.. Am si eu probleme ca tot omul

Ma bucur tare mult ca m-ai vizitat!
Sanatate multa lui Teo si tie!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Kclaudyia:
miris (24 ian 2013), rommyna (24 ian 2013)
  #3225 (permalink)  
Vechi 24 ian 2013, 12:01:22
redeeadoo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 ian 2011
Locaţie: BUCURESTI, Romania
Vârsta: 34
Date: 168cm, 74kg
Mesaje: 862
Aprecieri acordate: 345
Am fost apreciat(a) de 469 ori in 317 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul


Ia uite cine e aiiiiiciiiii.. Mamica frumoasa!!

Ce mai faci tu Andreea? De fapt ce faceti voi? Bebe Teo e jucaush ai? Chiar, tu pe cand ai programat sa nasti?

Apropo de paine, si eu am gasit ieri niste retete faine cu seminte, faina integrala si secretul ca sa creasca e sa pui si o lingura doua de faina alba si cred ca asa voi face si eu...

Eh dispozitia mea e schimbtaore in perioada asta, ca-s cu rusii pe cap.. Dar incerc sa nu ma demoralizez si sa nu mai fac din tzantar armasar.. Am si eu probleme ca tot omul

Ma bucur tare mult ca m-ai vizitat!
Sanatate multa lui Teo si tie!
noi suntem bine, maricei, ieri am fost la control avem 1.3kg, iar data probabila a nasterii 16 aprilie , suntem primavarateci venim chiar inainte de Paste, ( e pe post de iepuras)
e un site super calumea(Laura Adamache) are tot felul de retete, cand ai timp sa le vizionezi, daca nu le stii deja
da in perioada cu rusii, eu eram super nervoasa, acum cu bebe, cand sunt melancolica, cand sunt super energica si voioasa, cand nu imi intra nimeni in voi(dar zic si eu ca am o scuza si imi permit....cum zicea sotul meu sa ma odihnesc pe rabdarea lui
multa sanatate si tie scumpa (and slow smoking)
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=VDK5P...0eMerYgOrEwx7Q
Doar prezenta iubirii in viata noastra ne intregeste si ne face umani.
redeeadoo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2009 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui redeeadoo:
coco23 (24 ian 2013), happygirldiana (24 ian 2013), Kclaudyia (24 ian 2013), rommyna (24 ian 2013)
  #3226 (permalink)  
Vechi 24 ian 2013, 12:25:35
rommyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de redeeadoo Vezi mesajul
noi suntem bine, maricei, ieri am fost la control avem 1.3kg, iar data probabila a nasterii 16 aprilie , suntem primavarateci venim chiar inainte de Paste, ( e pe post de iepuras)
e un site super calumea(Laura Adamache) are tot felul de retete, cand ai timp sa le vizionezi, daca nu le stii deja
da in perioada cu rusii, eu eram super nervoasa, acum cu bebe, cand sunt melancolica, cand sunt super energica si voioasa, cand nu imi intra nimeni in voi(dar zic si eu ca am o scuza si imi permit....cum zicea sotul meu sa ma odihnesc pe rabdarea lui
multa sanatate si tie scumpa (and slow smoking)
Vesti frumoase, domnisoara, vesti frumoase.

Si eu intru pe laura adamache si pe edith's kichen...iar pe fb are o prietena o pagina spice wispers cu tot felul de retete. Majoritatea au dukan..dar le putem folosi si noi oricand intr-un stil de viata sanatos
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui rommyna:
Kclaudyia (24 ian 2013), redeeadoo (25 ian 2013)
  #3227 (permalink)  
Vechi 24 ian 2013, 12:41:17
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de redeeadoo Vezi mesajul
noi suntem bine, maricei, ieri am fost la control avem 1.3kg, iar data probabila a nasterii 16 aprilie , suntem primavarateci venim chiar inainte de Paste, ( e pe post de iepuras)
e un site super calumea(Laura Adamache) are tot felul de retete, cand ai timp sa le vizionezi, daca nu le stii deja
da in perioada cu rusii, eu eram super nervoasa, acum cu bebe, cand sunt melancolica, cand sunt super energica si voioasa, cand nu imi intra nimeni in voi(dar zic si eu ca am o scuza si imi permit....cum zicea sotul meu sa ma odihnesc pe rabdarea lui
multa sanatate si tie scumpa (and slow smoking)
Wow deja 1.3 kg.. Scumpul de el creste.. Cel mai frumos cadou de Iepuras!

Am si eu o colega si buna prietena care e insarcinata si tot asa, toata lumea are grija de ea, sa nu se enerveze, sa nu faca efort si chiar ea zice ca mai alintata decat acum nu a fost niciodata
Cred ca la anul o sa incep sa ma gandesc si eu la bebe, dar anul asta vreau sa mai huzuresc un pic

Stiu site-ul Laurei.. super.. mai e La Lena, si acolo sunt retete dietetice, de acolo a luat si Niculici reteta ei de placinta dietetica.
Citat:
Anterior postat de rommyna Vezi mesajul

Vesti frumoase, domnisoara, vesti frumoase.

Si eu intru pe laura adamache si pe edith's kichen...iar pe fb are o prietena o pagina spice wispers cu tot felul de retete. Majoritatea au dukan..dar le putem folosi si noi oricand intr-un stil de viata sanatos
Spice Wispers zici? Ia sa caut si eu... Mai e si gurmandino cu retete faine si iti zice si cate calorii are preparatul.
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3228 (permalink)  
Vechi 24 ian 2013, 23:21:14
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

In sf m-am "linistit' si eu.. Am terminat de trebaluit prin casa, am facut 55 de min de sport (Burn Intervals + Ab Burner), mi-am facut dush, o masca de fata, m-am cremuit si acum imi fac si eu unghiile.

Maine seara iar e iesheala.. Ziua unei prietene.. Mvaaaai iar tre sa sorb cafele si sucuri light Dar un pahar de vin alb sec tot imi permit.. Cu multa apa, evident.
Oricum nu am de gand sa stau mult ca sambata am de facut curatenie la sange, cum sambata trecuta am sarit peste.. Mancare nush inca ce o sa fac, i-am zis lui mister sa se gandeasca elk ce vrea sa manance si sa imi zica si eu ii fac.. La cheat day cred ca pap o inghetata ca mi-e pofta

Mai stau un pic pe aici si apoi ma bag si eu la somn! Tay tay!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
redeeadoo (25 ian 2013)
  #3229 (permalink)  
Vechi 25 ian 2013, 08:52:08
coco23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 apr 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 155cm, 45kg
Mesaje: 2.262
Aprecieri acordate: 324
Am fost apreciat(a) de 441 ori in 276 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Neata, il inveti cu prea mult bine, el sa ceara, tu sa faci pune-l sa te si ajute ca dupa aiaaaaaa, tare greu o sa iti vina pup!
coco23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1297 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 780 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui coco23:
Kclaudyia (25 ian 2013)
  #3230 (permalink)  
Vechi 25 ian 2013, 09:39:47
redeeadoo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 ian 2011
Locaţie: BUCURESTI, Romania
Vârsta: 34
Date: 168cm, 74kg
Mesaje: 862
Aprecieri acordate: 345
Am fost apreciat(a) de 469 ori in 317 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Neata mai Sportacus, ai mare grija cu caaaafelutza si sucurile light(eventual Cola), stiai ca scoate petele de piatra din baie, si ca rezolva rugina de pe suruburi...concluzie: vezi ce pete scoate de pe stomac
te pup si distractie placuta diseara
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=VDK5P...0eMerYgOrEwx7Q
Doar prezenta iubirii in viata noastra ne intregeste si ne face umani.
redeeadoo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2009 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui redeeadoo:
Kclaudyia (25 ian 2013)
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, journal, jurnale, kclaudyia, oh, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mon journal - di3rvcil di3rvcil Arhiva jurnale slabit 825 06 feb 2015 11:32:44
Ce cadouri le-ati facut iubitilor/sotilor vostri la aniversarea voastra ? mvthebest Despre noi, ... femeile 24 01 apr 2011 11:15:36
Amy's journal amy0404 Arhiva jurnale slabit 877 27 mar 2011 13:57:13
Seniorasasha`s journal seniorasasha Arhiva jurnale slabit 16 17 mar 2011 17:07:56
Le journal d'Anca meapasarica Arhiva jurnale slabit 1964 10 sep 2010 21:22:31

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole