View Single Post
  #3227 (permalink)  
Vechi 24 ian 2013, 12:41:17
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de redeeadoo Vezi mesajul
noi suntem bine, maricei, ieri am fost la control avem 1.3kg, iar data probabila a nasterii 16 aprilie , suntem primavarateci venim chiar inainte de Paste, ( e pe post de iepuras)
e un site super calumea(Laura Adamache) are tot felul de retete, cand ai timp sa le vizionezi, daca nu le stii deja
da in perioada cu rusii, eu eram super nervoasa, acum cu bebe, cand sunt melancolica, cand sunt super energica si voioasa, cand nu imi intra nimeni in voi(dar zic si eu ca am o scuza si imi permit....cum zicea sotul meu sa ma odihnesc pe rabdarea lui
multa sanatate si tie scumpa (and slow smoking)
Wow deja 1.3 kg.. Scumpul de el creste.. Cel mai frumos cadou de Iepuras!

Am si eu o colega si buna prietena care e insarcinata si tot asa, toata lumea are grija de ea, sa nu se enerveze, sa nu faca efort si chiar ea zice ca mai alintata decat acum nu a fost niciodata
Cred ca la anul o sa incep sa ma gandesc si eu la bebe, dar anul asta vreau sa mai huzuresc un pic

Stiu site-ul Laurei.. super.. mai e La Lena, si acolo sunt retete dietetice, de acolo a luat si Niculici reteta ei de placinta dietetica.
Citat:
Anterior postat de rommyna Vezi mesajul

Vesti frumoase, domnisoara, vesti frumoase.

Si eu intru pe laura adamache si pe edith's kichen...iar pe fb are o prietena o pagina spice wispers cu tot felul de retete. Majoritatea au dukan..dar le putem folosi si noi oricand intr-un stil de viata sanatos
Spice Wispers zici? Ia sa caut si eu... Mai e si gurmandino cu retete faine si iti zice si cate calorii are preparatul.
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]