View Single Post
  #33 (permalink)  
Vechi 08 mai 2010, 17:27:39
bruneta88's Avatar
bruneta88 bruneta88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 dec 2009
Locaţie: Sibiu, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Rina
Date: 158cm, 134.5kg
Mesaje: 276
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg

Citat:
Anterior postat de claudiaolteanu Vezi mesajul
buna fetelor, ce mai faceti? sper ca totate sunteti bine
am luat centimetrul si l-am pus la treaba si iata ce spune:
- piept=113cm
- talie=90cm
- fund= 110cm
- coapsa=64cm

acum voi putea sta cu ochii si pe centimetrii ca sa vedem cati fug pe saptamana
azi am bagat dimineata un drum la piata pe jos si la dus si la intora -2 statii de autobuz x2- numai ca la intoarcere am mai avut si niste "gantere"
micul dejun care il iau pe saptamana pe la ora 7-8, in weekend devine gustarea de la ora 10.30 - 11.00 azi am papat 2 castraveti (mici)+1 rosie+2 fire ceapa verde + 1 bucata de telemea de oaie, iar pe la ora 13.00 am papat o inghetata (avea in jur de 65 kcal)
pana la ora asta nu am mai papat nimic, doar am baut apa si nici nu imi e foame
pt seara (cred ca pe la 18) o sa imi fac o salata - vreau sa incerc o salata cu frunze de loboda rosie+castravete+usturoi - sa vedem daca imi place la gust
daca e buna va spun si voua
pot sa va zis ca ii fac sotului mancare normala pt el (nu pot sa ii fac si lui ce pap eu ca mai am de hranit si pe soacra'mea si pe unchiul lui) - sarmalute in stevie, ciorba de fasole boabe cu afumatura, mancarica de mazare cu pui- si pot sa va zic ca nu ma atrage sa pap - poate dau cu limba pe lingura dupa ce mestec ca sa vad daca ii mai trebuie ceva; ma tenteaza poate sa gust 1 sarmaluta - dar poate maine la pranz - ca are si carne si orez si ...nu e buna pt mine combinatia
pt masa de maine la pranz intentionam sa facem mamaliguta cu branza si smantana si peste prajit , dar eu nu o sa pap decat branzica de vaci cu 1 lingura de smantina (are 12%) si 1 peste caras - cam cat palma - facut in cuptor si cu ceva mirodenii (piper si busuioc) si lamaie - ca sa fie o masa doar proteica
va spun spor la odihna, ca doar e week end si aveti grija ce papati
Ce pofta mi-ai facutSa ai grija sa nu cazi in pacat!
bruneta88, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 3097 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2580 kcal/zi. Pentru a slăbi 10 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 514 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]