View Single Post
  #33 (permalink)  
Vechi 26 oct 2010, 23:15:13
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Reglarea aciditatii stomacului

Citat:
Anterior postat de Sorina Maria Vezi mesajul
Buna draga mea Slabuta.
In primul rand nu vreau sa fi offtopic tocmai de aceea o sa citesc tot ce ai scris tu in jurnalul tau si mai apoi daca am ceva intrebari ti le voi adresa unde trebuie.Totusi am citit ca ai avut ulcer iubita mea? Ma bucur sa stiu ca ai scapat de el si ca nu te mai deranjeaza.
Cat despre aloe si eu am auzit ca ar fi buna, dar nu stiu ce sa cred de cele din magazinele naturiste.Si ma gandesc ca nu stii exact cantitatile pentru ca nu poti sa o intrebi pe bunica ta.Sper sa nu fac o boacana aici.Ai tu un motiv pentru care nu le stii sau poate nu mai poti sa faci rost exact.Nu stiu ce sa zic de miere...parca mie imi face acid, acum depinde si de mierea in sine ma gandesc, fiind de mai multe feluri.Daca mai poti sa ma ajuti cu un sfat, orice legat de subiectul asta il astept cu mare drag, doar cine stie ce inseamna durerea de stomac stie despre ce vb.Inca o data multa sanatate.
In alt subiect, dedicat slabitului sau de ce nu chiar in jurnalul tau pe care poti sa ti-l faci putem discuta lejer despre tot ce te intereseaza in materie de dieta.

Legat de "leacul" cu aloe vera, nu pot intreba, bunica nu mai este vie.
Intreb maine pe mama, poate mai tine minte ea.

Miere de mai, asta stiu sigur. Plus nuci pisate.

Da, am avut ulcer, dar l-am depistat la timp si tratamentul a fost scurt, pastile + regim. In 3 luni eram boboc.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat