Subiect: Jurnal Ikerina
View Single Post
  #33 (permalink)  
Vechi 02 mai 2011, 20:44:04
AnDrAdAxl's Avatar
AnDrAdAxl AnDrAdAxl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ikerina

Citat:
Anterior postat de alinamar Vezi mesajul
Buna Diana!
Ti-am citit jurnalul si vreau sa-ti spun ca sunt aici sa te sustin in lupta contra kilogramelor. Nu ca-s fi vreo experta...nici pe departe..eu sunt o mare trisoare, dar am speranta ca impreuna vom reusi!
Am vazut ca esti din Iasi...si eu!
pupici
Iti dau eu tie numai trisari...cand trisezi foarte des e clar ca dieta aia nu e pentru tine!Sa va fie clar!ASA!
Baga pasiuni de astea cu fructoza in stomacel si sa vezi ca o sa iti tot fie pofta de carbo si apoi de alti carbo si asa mai departe...In loc de oleaginoase,mai poti papa iaurt cu esenta,branza cu esenta,cu cacao,putin indulcitor,sau doar cateva stafide pt dulce.Improvizeaza.

Citat:
Anterior postat de Ikerina Vezi mesajul
Ca sa ma exprim un pic mai plastic... Frigiderul este nud, dupa curatenia de dupa Paste (m-am suparat si am aruncat hardaie intregi de mancare la caini, cel mai fericit a fost ala lup ).
N-am decat cascaval si carnuri in congelator (cascaval n-as manca nici sa ma bati).
Iar azi am cumparat masline (placere de-a mea vinovata, si daca tot am ajuns la capitolul, ce crezi despre masline?) si lamai (nu-s eu fara lamai ). Asa ca, ori mai imping niste gratare, ori improvizez vreo salata... (poate de ton? am doua conserve in apa... or fi bune? ce zici?)
masline?masline ai spus?sunt disperata dupa ele si cred ca sunt la fel de sanatoase precum uleiul de masline.Trebuie insa avut grija la cantitate.
buna ideea cu salata de ton.dar sa imi zici cu ce o faci.sa nu pui porumb de ex.
Si eu am asa in frigider:oua(o plasa de la tara si deja am ficatul triplat de la ouale de paste si dupa),cas gras de la tara,iaurt 2.8(nu prea pap chestii 0),niste carne care nu o sa o folosesc decat supa fetii ca pentru mine e prea grasa,rosii,castraveti,o plasa de patrunjel,spanac crud,branza sarata de tara,ciorbita facut de mine dietetica si inca ceva scarbosenii(drob,mancare grasa etccare sunt ale mamei mele.)
deci sunt o disperata dupa lactate si legume.!
__________________
Jurnalul meu Nr 5