View Single Post
  #3380 (permalink)  
Vechi 18 feb 2013, 09:51:11
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Buna dimiiiii!!!

Offf iar e luni Vreau vacanta!!
A trecut si weekend-ul.. unul super de altfel..
Sambata am reusit sa fac tortul tiramisu care a iesit belea rau.. Am bagat doua portii Am facut si cannelloni cu carne de pui.. Pfuaaaai bestial Ce modesta sunt, la laud singura

Nu ma intrebati de dieta ptr ca nu am stiu ce e asta in weekend..
Sambata seara am sarbatorit ziua lui mister la sora lui acasa, cu papa bun si voie buna.. Ieri m-am ocupat putin de mine, gen pensat, facut unghii, etc iar seara mi=am petrecut=o la seriale alaturi de honey bunny.. Am luat pauza de la dieta, de la procese de constiinta, de la calorii si alti demoni..

Cred ca ar trebui sa ma relaxez un pic din punctul asta de vedere ptr ca deja incep sa fiu un pic cam obsedata.. Evident ca nu o sa renunt la mancat corect si sanatos, dar cred ca daca in weekend o mai dau in bara n-ar trebui sa ma autoflagelez atat de tare..

Sapt asta nu stiu daca o sa reusesc sa intru atat de des pe aici ptr ca am ceva mai mult treaba la munci, dar sa stiti ca nu fug nicaieri Nu scapati voi asa usor de mine..

Va urez o saptamana frumoasa!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui Kclaudyia:
Adina14 (18 feb 2013), miris (19 feb 2013), Rallara (18 feb 2013), rommyna (18 feb 2013), silviadm (18 feb 2013)