View Single Post
  #3381 (permalink)  
Vechi 12 apr 2011, 09:01:27
EveEve's Avatar
EveEve EveEve este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Citat:
Anterior postat de kallya17 Vezi mesajul
Multumesc mult pentru intampinare. Deci cu ajutorul acestui calcul pot slabi cat? Cam cate kg slabiti voi pe sapatamana? Sau depinde de organism si banuiesc ca mai depinde si de ce mananci(dulce, gras, prajeli sau mai stiu eu ce nebunii). Oricum sper sa reusesc si eu sa-mi ating targetul pana in octombrie cand o sa fiu miresica.
Buna dimineata, Alina!
Exact, depinde de organismul tau, de ce mananci, si cum combini mancarurile(asta ultima, cel putin la mine a contat foarte mult). Dar de slabit, vei slabi. Si vei slabi sanatos si fara infometare!
Si felicitari pentru nunta, cu siguranta vei fi superba in cea mai frumoasa zi din viata ta!
Citat:
Anterior postat de kallya17 Vezi mesajul
Aaa si inca ceva. Daca mananc mai putin decat numarul respectiv de puncte are ceva? ca am vazut pe unele site-uri ca scrie sa mananci neaparat numarul acela de puncte.
Pai ar fi bine sa consumi toate punctele ca sa nu iti fie foame. Dar cred ca iti poti rezerva cateva puncte pe zi(3-4), pe care sa le consumi de exemplu la sfarsit de saptamana, pentru a-ti implini vreo pofta. Totusi, nu e bine sa consumi(atunci cand iti implinesti vreo pofta din punctele adunate pe care nu le-ai consumat in cursul saptamanii) mai mult de 12 pt.
Citat:
Anterior postat de kallya17 Vezi mesajul
Fetelor cum faceti voi sa va calculati cate calorii ati consumat intr-o zi? vad ca unele dintre voi scrieti numarul de calorii ingerate si consumate in fiecare zi, cum faceti sa le calculati cu atata precizie? adica eu o sa calculez numarul de puncte, dar trebuie si de calorii sa tin cont? si cu cele consumate cum fac sa le calculez sa vad daca sunt pe minus? offff ce greu e sa nu fii informata cum trebuie
Pai ca sa-ti calculezi exact caloriile, iti trebuie in primul rand un cantar de bucatarie. Apoi vezi cat cantareste un anumit aliment, si vii aici la calculatorul de calorii, cauti alimentul si scrii acolo cantitatea, apoi adaugi la meniu, si el iti calculeaza caloriile exacte La WW nu trebuie numaidecat sa-ti calculezi caloriile, dar totusi e bine (cred eu) sa ai un control si cu ele. Eu de exemplu ma incadrez intre 1100-1200 kcal. Tu de exemplu, cred ca ar trebui sa te incadrezi la inceput intre 1300-1400kcal.
Te pup, si sa ne tii la curent cu dieta!
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
Răspuns cu citat