Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Clubul Weight Watchers, come in!!!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #3381 (permalink)  
Vechi 12 apr 2011, 09:01:27
EveEve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Citat:
Anterior postat de kallya17 Vezi mesajul
Multumesc mult pentru intampinare. Deci cu ajutorul acestui calcul pot slabi cat? Cam cate kg slabiti voi pe sapatamana? Sau depinde de organism si banuiesc ca mai depinde si de ce mananci(dulce, gras, prajeli sau mai stiu eu ce nebunii). Oricum sper sa reusesc si eu sa-mi ating targetul pana in octombrie cand o sa fiu miresica.
Buna dimineata, Alina!
Exact, depinde de organismul tau, de ce mananci, si cum combini mancarurile(asta ultima, cel putin la mine a contat foarte mult). Dar de slabit, vei slabi. Si vei slabi sanatos si fara infometare!
Si felicitari pentru nunta, cu siguranta vei fi superba in cea mai frumoasa zi din viata ta!
Citat:
Anterior postat de kallya17 Vezi mesajul
Aaa si inca ceva. Daca mananc mai putin decat numarul respectiv de puncte are ceva? ca am vazut pe unele site-uri ca scrie sa mananci neaparat numarul acela de puncte.
Pai ar fi bine sa consumi toate punctele ca sa nu iti fie foame. Dar cred ca iti poti rezerva cateva puncte pe zi(3-4), pe care sa le consumi de exemplu la sfarsit de saptamana, pentru a-ti implini vreo pofta. Totusi, nu e bine sa consumi(atunci cand iti implinesti vreo pofta din punctele adunate pe care nu le-ai consumat in cursul saptamanii) mai mult de 12 pt.
Citat:
Anterior postat de kallya17 Vezi mesajul
Fetelor cum faceti voi sa va calculati cate calorii ati consumat intr-o zi? vad ca unele dintre voi scrieti numarul de calorii ingerate si consumate in fiecare zi, cum faceti sa le calculati cu atata precizie? adica eu o sa calculez numarul de puncte, dar trebuie si de calorii sa tin cont? si cu cele consumate cum fac sa le calculez sa vad daca sunt pe minus? offff ce greu e sa nu fii informata cum trebuie
Pai ca sa-ti calculezi exact caloriile, iti trebuie in primul rand un cantar de bucatarie. Apoi vezi cat cantareste un anumit aliment, si vii aici la calculatorul de calorii, cauti alimentul si scrii acolo cantitatea, apoi adaugi la meniu, si el iti calculeaza caloriile exacte La WW nu trebuie numaidecat sa-ti calculezi caloriile, dar totusi e bine (cred eu) sa ai un control si cu ele. Eu de exemplu ma incadrez intre 1100-1200 kcal. Tu de exemplu, cred ca ar trebui sa te incadrezi la inceput intre 1300-1400kcal.
Te pup, si sa ne tii la curent cu dieta!
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
Răspuns cu citat
  #3382 (permalink)  
Vechi 12 apr 2011, 11:58:49
hazegrl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 28 apr 2010
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 33
Dieta: mancat sanatos
Date: 165cm, 60kg
Mesaje: 100
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Ce mai faceti slabutelor?

Eu am cam neglijat WW in ultimele saptamani, de cand am inceput noul serviciu, care din pacate se bate cap in cap cu WW ;

Kallya, bine ai venit in clubul WW

In final dar nu in cele din urma, va urez urez o saptamana excelenta.
__________________
"Good, better, best,
Never let us rest
Til our good is better
and our better best."

Jurnal hazegrl
Răspuns cu citat
  #3383 (permalink)  
Vechi 12 apr 2011, 14:39:07
anaralu29's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: WW
Date: 158cm, 60kg
Mesaje: 2.016
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 461 mesaje
Talking Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Citat:
Anterior postat de hazegrl Vezi mesajul
Ce mai faceti slabutelor?

Eu am cam neglijat WW in ultimele saptamani, de cand am inceput noul serviciu, care din pacate se bate cap in cap cu WW ;

Kallya, bine ai venit in clubul WW

In final dar nu in cele din urma, va urez urez o saptamana excelenta.
Buna Hazegrl..bine ai venit in gasca..
Eu sunt Ana..incantata..
Sunt bine,multumesc de intrebare....nu stiu ce or face restul fetelor....sper ca sunt bine si ele,si eu sunt tare curioasa ce or mai face..
Multumim de urari!!!
Te poop!!
__________________
TOTI SUNT PRIETENI CU CEI FERICITI...
anaralu29, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1883 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1366 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1367 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3384 (permalink)  
Vechi 12 apr 2011, 17:08:40
Luckycoin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 feb 2011
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 34
Dieta: weight watchers, Dukan
Date: 169cm, 60.6kg
Mesaje: 198
Aprecieri acordate: 42
Am fost apreciat(a) de 42 ori in 24 mesaje
Smile Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Citat:
Anterior postat de kallya17 Vezi mesajul
Buna fetelor. Eu sunt cam noua pe forum si sunt si mai nou in aceasta categorie. Ma numesc Alina si am 24 de ani. As vrea sa slabesc aproximativ 20kg si, cum sunt o pofticioasa si am tendinta de a trisa, m-am gandit la WW. Imi este greu sa numar caloriile, insa pare mult mai usor cu puncte. As vrea daca se poate sa-mi spuneti cum pot calcula cate puncte sa mananc sa slabesc 3-4kg/luna. Vreau sa fiu si eu slabuta si sper ca, cu ajutorul vostru si cu putina ambitie din partea mea, sa reusesc.
Salut, bine ai venit in clubul nostru. Cred ca din punct de vedere a poftelor ai ales bine dieta, insa 3-4 kg pe luna?.... nu vreau sa-ti tai elanul insa cu dieta ww slabesti incet si sigur, daca vrei sa slabesti urgent nu e o buna alegere. Da...la inceput dai jos repede...apoi tot mai greu(pe ultima suta de metrii) insa nu vreau sa ramai dezamagita ca nu ti-ai atins targetul. Daca citesti si alte pagini noi raportam -200, -500, -600 pe saptamana asa ca...
Luckycoin, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1834 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1317 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 801 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3385 (permalink)  
Vechi 12 apr 2011, 17:14:22
Luckycoin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 feb 2011
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 34
Dieta: weight watchers, Dukan
Date: 169cm, 60.6kg
Mesaje: 198
Aprecieri acordate: 42
Am fost apreciat(a) de 42 ori in 24 mesaje
Implicit Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Ce faceti slabutelor?...eu de cand am raportat 57.5 kg acu 2-3 saptamani n-am mai dat jos nimic. Sunt in perioada cu rusii dar....totusi. Cantarul se tot incapataneaza sa arate peste 58. Sincer asa m-am saturat....de numarat puncte, de asteptat sa vad o schimbare, sa ma vad slaba. Fac dansuri de 2 ori pe saptamana,merg pe jos, urc scari...de sport pur si simplu nu mai am timp, ajung seara acasa la 10-11 de dimineata ...Am o gramada de nunti in mai iar eu o sa fiu un mic balonas pe acolo. Super, nu?
Luckycoin, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1834 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1317 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 801 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3386 (permalink)  
Vechi 12 apr 2011, 17:40:07
EveEve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Citat:
Anterior postat de Luckycoin Vezi mesajul
Ce faceti slabutelor?...eu de cand am raportat 57.5 kg acu 2-3 saptamani n-am mai dat jos nimic. Sunt in perioada cu rusii dar....totusi. Cantarul se tot incapataneaza sa arate peste 58. Sincer asa m-am saturat....de numarat puncte, de asteptat sa vad o schimbare, sa ma vad slaba. Fac dansuri de 2 ori pe saptamana,merg pe jos, urc scari...de sport pur si simplu nu mai am timp, ajung seara acasa la 10-11 de dimineata ...Am o gramada de nunti in mai iar eu o sa fiu un mic balonas pe acolo. Super, nu?
Tu balonas la 57 de kg?? Inseamna ca eu la 63 sunt un zeppelin Hai, nu te descuraja...Si eu am slabit un kg si ceva, aveam vineri 62.9, dar de la dieta de detoxifiere. Si la fel cred ca in decursul acestei saptamani de cand am inceput sa mananc normal, le voi pune la loc, dar asta este Nu stiu de ce m-am oprit la greutatea asta...Mananc corect, fac sport ca intotdeauna...Dar in fine, o sa continui asa, pana la urma urmei, dieta si sportul nu au ce rau sa ne faca Dar o sa vezi ca vei trece peste perioada asta, si vei reusi sa dai jos ultimele kg
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
Răspuns cu citat
  #3387 (permalink)  
Vechi 12 apr 2011, 17:46:12
EveEve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Mie mi-a facut iubitul meu astazi o "surpriza", care pe de-o parte ma bucura, dar cand ma gandesc la corpul meu, ma cam terorizeaza Nu l-am mai vazut de 3 saptamani, si vineri trebuia sa se intoarca in Madrid in sfarsit. Insa m-a sunat sa-mi spuna ca si-a luat sapt viitoare 2 zile libere(adica luni si marti), iar vineri seara vine decat sa ma ia si plecam la mare Yuhuuu marreee!!!!! Yuhuuu o sa petrec mai mult timp cu el!!! Nu prea yuhu cand vine vorba de cele 63 kg Dar in fine, o sa incerc sa nu ma gandesc la asta, sa ma bucur de mare(singurul loc unde reusesc sa ma relaxez si sa ma detasez complet, de parca nimic nu ar mai exista in jurul meu), si sa ma bucur ca in sfarsit voi putea petrece cateva zile cu el. Sa implinim norma pe luna asta
Asa ca acum sunt preocupata si de ce haine sa-mi iau, sa nu-mi umplu prea tare valiza...Si sa termin odata proiectul pentru facultate ca sa-l pot preda
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
Răspuns cu citat
  #3388 (permalink)  
Vechi 12 apr 2011, 18:06:43
mitzy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 20 oct 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Weight Watchers
Date: 167cm, 78.9kg
Mesaje: 1.759
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Citat:
Anterior postat de camyuta Vezi mesajul
Buna Mitzisor Ma bucur pt tine ca ai facut un an de dieta si nu te-ai lasat chiar daca ai mai avut mici scapari. Acu o sa imi dau si eu cu parerea la capitolul dulciuri din propria mea experienta. Am aflat cu certitudine ca inamicul nr 1 al dietelor nu sunt grasimile ci dulciurile si carbo in general si sa-ti spun de ce.Am tinut 2 sapta de SB in care am slabit(am ajuns la 60kg), nu f mult ca nici nu prea mai am de unde, si am mancat proteina si grasimi, in schimb nimic dulce si nici carbo, foloseam indulcitor. Ei si sapta asta a fost sapta 3 in care am voie sa introduc treptat si carbo. Si in primele 2 zile nu am mancat decat un mar dimi si unul seara si am continuat sa slabesc (marti dimi m-am cantarit si aveam 59.4) si cand am vazut eu asa fericire pe capul meu am zis ca se poate si am dat si cu suc, si cu cartofi, si cu pastesi ghici, azi dimi 60.7.Imi vine sa-mi dau pumni. Maine e zi de cantar da azi nu mai mananc nimic, sa ajung macar la 60 inapoi ca acu suntem pe locul 2 si nu vreau sa pierdem puncte din cauza nesimtirii mele.Si special de dulce vreau sa-ti spun ca, creierul poate fi educat in privinta asta. La inceput mi-am luat cioco 85% cacao, mi s-a parut super amara la inceput, am zis ca o arunc ca nu pot s-o mananc, da cand ma mai lua criza de dulce o mancam cu chiu cu vai si pe aia si m-am obisnuit. Ieri am luat cu 72% si mi se parea dulce, bine nu ca una de aia cu lapte, da oricum mai dulce ca prima asa ca al nostru creieras se invata cu orice atata timp cat il punem la punct si nu-l lasam sa-si faca de cap. Sper sa te ajute putin lamuririle astea si sa incerci si tu mai ales faza cu cioco ca poate treptat treptat scapi de nenorocitele astea de dulciuri care ne distrug viata. Pupici
Hello club, hello Camy
In primul rand da-mi voie sa te felicit pt ca tu deja ai ajuns sau chiar ti-ai depasit primul target propus- 60 de kg
Acum trebuie sa iti spun ca eu incerc de 1 an sa fac ce spui tu cu dulciurile dar mare succes nu am avut si la mine nu merge treaba cu gust un pic si nici aia cu 85% cacaua...din pacate.Insa nu inseamna ca renunt.Vad ca esti online, probabil iti completezi meniurile ceea ce ar trebui sa fac si eu dar am zis sa raspund intai la mesaje.
Te pup si sa ai o seara frumoasa
mitzy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2102 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1585 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 811 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3389 (permalink)  
Vechi 12 apr 2011, 18:10:58
camyuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 dec 2010
Locaţie: Galway, Irlanda
Vârsta: 42
Dieta: Rina 90
Date: 168cm, 80.1kg
Mesaje: 163
Aprecieri acordate: 52
Am fost apreciat(a) de 73 ori in 59 mesaje
Implicit Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Citat:
Anterior postat de mitzy Vezi mesajul
Hello club, hello Camy
In primul rand da-mi voie sa te felicit pt ca tu deja ai ajuns sau chiar ti-ai depasit primul target propus- 60 de kg
Acum trebuie sa iti spun ca eu incerc de 1 an sa fac ce spui tu cu dulciurile dar mare succes nu am avut si la mine nu merge treaba cu gust un pic si nici aia cu 85% cacaua...din pacate.Insa nu inseamna ca renunt.Vad ca esti online, probabil iti completezi meniurile ceea ce ar trebui sa fac si eu dar am zis sa raspund intai la mesaje.
Te pup si sa ai o seara frumoasa
Pup Mitz , da acu completam meniul. E bine ca nu renunti, nu toate slabim la fel asa ca nu e totul pierdut. Important e sa revenim de fiecare data cand mai calcam stramb. Iti urez si eu o seara frumoasa si multi pupici
Răspuns cu citat
  #3390 (permalink)  
Vechi 12 apr 2011, 18:21:28
mitzy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 20 oct 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Weight Watchers
Date: 167cm, 78.9kg
Mesaje: 1.759
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Citat:
Anterior postat de Luckycoin Vezi mesajul
Ce faceti slabutelor?...eu de cand am raportat 57.5 kg acu 2-3 saptamani n-am mai dat jos nimic. Sunt in perioada cu rusii dar....totusi. Cantarul se tot incapataneaza sa arate peste 58. Sincer asa m-am saturat....de numarat puncte, de asteptat sa vad o schimbare, sa ma vad slaba. Fac dansuri de 2 ori pe saptamana,merg pe jos, urc scari...de sport pur si simplu nu mai am timp, ajung seara acasa la 10-11 de dimineata ...Am o gramada de nunti in mai iar eu o sa fiu un mic balonas pe acolo. Super, nu?
Lucky nu te nelinisti, sigur este din cauza rusilor.Cat despre saturat de numarat puncte, aici parca m-am auzit pe mine in multe postari de ale mele Nu te ingrijora, eu sunt convinsa ca dupa ce pleaca musafirii vei fi mai usoara cu 2 kg Hai, capul sus si mergemmai departe ca inapoi sigur nu vrem sa nemai intoarcem, nu?

Citat:
Anterior postat de EveEve Vezi mesajul
Tu balonas la 57 de kg?? Inseamna ca eu la 63 sunt un zeppelin Hai, nu te descuraja...Si eu am slabit un kg si ceva, aveam vineri 62.9, dar de la dieta de detoxifiere. Si la fel cred ca in decursul acestei saptamani de cand am inceput sa mananc normal, le voi pune la loc, dar asta este Nu stiu de ce m-am oprit la greutatea asta...Mananc corect, fac sport ca intotdeauna...Dar in fine, o sa continui asa, pana la urma urmei, dieta si sportul nu au ce rau sa ne faca Dar o sa vezi ca vei trece peste perioada asta, si vei reusi sa dai jos ultimele kg
Eve, multumesc in primul rand pt. felicitari Am ales postul asta al tau si l-am pus in acelasi raspuns cu al lui Lucky pt a va spune sa nu va mai numiti singure asa, credeti-ma nu este ok nici in gluma Mai bine spunem toate in fiecare dimineata cu zambetul pe buze ca vom fi exact asa cum vrem noi pt ca sta in puterea noastra sa devenim astfel si anume, slabute
mitzy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2102 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1585 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 811 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
dieta, dieta ww, diete, punctaj ww, puncte weight watchers, puncte ww, slabire, slabit, weight watchers


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Clubul iubitoarelor de caini :) Slabuta Alimentatie si Sport animale de companie 73 02 iun 2011 17:23:39
Dieta Weight Watchers Slabuta Dieta Weight Watchers 48 04 feb 2011 18:40:53
Clubul birou-istelor :D Slabuta Sport 9 13 sep 2010 09:56:49
Clubul iubitoarelor de pisici :) Slabuta Alimentatie si Sport animale de companie 38 09 aug 2010 21:41:50

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole