View Single Post
  #3391 (permalink)  
Vechi 13 mar 2011, 16:29:41
getutaa's Avatar
getutaa getutaa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 21 mai 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 90kg
Mesaje: 674
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg (IV)

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul


Getuta pai ideea e k nu se combina carbo cu proteine...aia e cam cea mai a naibi combinatie...adik dak mananci paste...nu le mananci in nici un caz cu carne...cartofii la fel...painea ar fi bine sa o mananci doar dimineata si nu mai mult de 2 felii(4dak sunt din alea subtirele)la zi...si combinata cu ceva gem fara zahar sau cu lapte,cu legume...dar nici painea nu e buna combinata cu carne,branza...mai da si tu o cautare pe forum dupa combinare alimente si gasesti mai multe informatiiahhh si sa stii k mie nu imi place deloc k nu prea ai cina...k am aruncat si eu un ochi si de cele mai multe ori cina lipseste...e f important k sa te poti tine de dieta pe termen lung sa ai makr cele 3 mese principale pe zi....ideal ar fi 3 mese + 2 gustari....pt k e importanta si distribuirea caloriilor pe mese nu doar nr lor la zi
da la sta cu combinatia mai am de invatat..ideea este ca eu nu prea pap dupa 17-18..daca bag ceva in gura dupa 18 nu ma mai pot opri...cred ca ma nevoie de ajutor in distribuirea alimentelor...poop alinush si iti multumesc pentru sfaturi
Citat:
Anterior postat de sherpika Vezi mesajul
Hai va pup, fete cucuiete!
Bine ai venit Cristinelll
Getutaa, mai uita-te prin articolele de aici si incearca, totusi sa te feresti sa mai faci "curatenie" dupa ceilalti prin farfurii. Asta e un mare pericol si asa ajungi sa mananci mult mai mult decat ai putea crede
Simo, pup si daca data viitoare nu zambesti frumos la poza, vin si dau bataie la funduletul ala care nu-ti place de nu te vezi
Alinule, o zi usoara si sporuri la munci, sa treaca repede
Pe mine ma dor ochii ca m-am tot chiombelit sa gasesc o reteta de mancare cu pui si garam masala, dar cred ca o sa incerc eu o combinatie proprie, sper sa si iasa ceva
sherpika eu nu mai fac demult curat in farfurie dupa bb ci pur si simplu daca am pofta de ceva de la el gust...poooop