View Single Post
  #3481 (permalink)  
Vechi 23 iul 2018, 21:25:37
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.887
Aprecieri acordate: 3.738
Am fost apreciat(a) de 3.919 ori in 2.163 mesaje
Implicit Re: jurnal de fluturas

Vaaai, ce buna a fost asta cu rochia!

Din categoria: variatii pe aceeasi tema.
Avand in vederea haosul din viata mea din ultimele zile, desi am reusit sa ma tin departe de zahar asa cum mi-am propus si fara rezultate, astazi chiar ma gandeam ca la intoarcere de la facultate ma voi opri la Lidl sa imi iau inghetata kmmea preferata.
Nestiind cu ce sa ma imbrac, am zis sa probez o rochie rosie pe care mi-am luat-o in urma cu cateva luni si inca avea eticheta.
Rochia este cu maneca lunga, dar lejera din vascoza.
Am constatat ca are decolteul atat de adanc incat nu poate fi purtata cu sutien si evident nu poate fi purtata pe timp de zi.

Imi venea foarte bine, ma simteam atat de sexi, dar cand m-am uitat din profil si am constatat cum se vede burta, mi-am adus aminte de vremurile bune de la 55-57 kg cand aveam abdomenul concav.
Am tras burta si am vazut cat de bine se aseza rochia! Si am zis NU inghetata!

Am mai gasit o motivatie ca sa ma tin departe de dulciuri, desi sunt intr-o pana totala de idei de gatit sau mese echilibrate!
Si cu imaginea din oglinda, am facut si 60 min exercitii ptr picioare si fund (youtube)


Asa ca, fluturas te astept sa iti intri in ritm.
Si sa ne vedem in rochite.
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Q88:
butterfly30 (24 iul 2018), LOREDANA99 (24 iul 2018), niculina04 (24 iul 2018)