View Single Post
  #35 (permalink)  
Vechi 25 ian 2012, 00:54:08
deadcountess's Avatar
deadcountess deadcountess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Cum reusiti sa tineti dieta langa soti si iubiti?

Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
uu.. ce mult a trecut cand am scris eu.. dupa aproape un an.. de cand am grija cat de cat..
pai..cand sunt acasa.. imi place sa fac mancare, si sotul sa ma ajute.. uneori.. imi zice sa nu ii zic ce am pus prin mancare.. haha nu vrea sa stie.. de parca pun nu stiu ce hahaha
de multe ori mancam chestii diferite.
sau daca isi face el cartofi prajiti.. mai gust.
mai rau e cand ne apuca poftele.. evident ca ne apuca pe amandoi.. daca mananca el inghetata, mananc si eu.. sau altceva.. asta e mai greu..doar ca evident cantitati mici..
oricum el nu se supara daca nu mananc exact ce mananca el.. asa ca suntem ok la partea asta.
ca sa il conving sa manace ce prepar eu,. asta e ceva ff greu..
in general duminica mancam impreuna, si la fel.
sfatul meu e sa il lasati sa manace ce vrea daca nu vrea dieta, si il puneti la sport.. sau daca vrea dulciuri constant.. ii ziceti sa manance la servici.. haha sau cand nu sunteti acasa.
noi am hotarat sa nu mai cumparam dulciuri.. decat rar..
ce tare! al meu se tot uita pe acolo cand fac mancare nu cumva sa pun ceva "suspect" gen faina integrala cand fac pie Are oroare de diete si orice mancare dietetica (daca nu stie ca e dietetic e ok )
In schimb ma intreaba cate beri poate bea pe saptamana fara sa faca burta. De parca eu sunt statistician
In general merge ok, mai naspa cand imi face cate o surpriza, cate un desert super delicios, destul de sanatos dar enorm de bogat caloric.

Noi in general mancam acelasi lucru, doar daca eu mananc mancare din ziua trecuta (se cam stramba la asta) isi face cartofi prajiti cu ceva carnati/cremvursti (eu nu mananc carne).
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat