Subiect: Jurnal Alina82
View Single Post
  #3565 (permalink)  
Vechi 20 apr 2011, 09:56:53
Alina82's Avatar
Alina82 Alina82 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de bathsheba20 Vezi mesajul
ce face little guru?bine,sanatoasa si azi?tare ma bucur...vad ca intri in febra shoppingului de haine..eu am fost acum vreo 2 sapt...mi-am luat niste pantofi cu toc mortaaaali...au toc de 12 cm si platforma..si tine seama ca am si eu 1.72..si o rochita neagra..gen aia alba a lui marlin monroe..faimoasa..numai ca e neagra..dar se aseamana perfect!si are o panglica mare care vine din spate..si se leaga in fata ca o fundita,cum vrei tu.....de seara..e dintr-un fel de satennu iti imagina gen furou..si 3 casasute super tari pe acre le port la munca...plus alte chestii..sutieneee
ce e drept de cand am mai slabit am inceput si eu sa mai gust asa un pic sa imi iau haine..adica imi plac oarecum cum vin..nu ca inainte..exact cum spuneai tu..imi luam ce imi venea..si in romania masurile sunt doar XS,S si M..deci de venit..mai nimiccel putin in materie de haine dragute pt varsta mea..nu din alea pt old ladies
printre altele trebuie sa-ti spun ca m-am tinut de cuvant si azi..am facut sport de mi-au iesit ochii...doamne greu mai e sa iti reintrii in ritm..cata rezistenta am pierdut..deja la 30-35 de minute am liba de un cot afara,dar nici moarta nu renunt..plus dieta de care ma tin...asta deja e ceva antural..nu mi se pare niciun efort..nicio pofta,nada!...acum ai si tu dreptate cu pastele...nu trebuie sa ne imbuibam...dar la mine va fi asa urmatoarea perioada: joi,ziua mea de nastere,sambata ziua mamei de nume,duminica etc pastele..deci se anunta perioada grea...si de ziua mea..o sa fiu in Bucuresti..nu voi avea tort si chestii...dar un suc si un vin tot o sa servesc cred..de paste..ma duc acasa si cu siguranta daca nu gust un pic din mancare o sa-mi sara mama acasa..ca deh..ii vine odorul acasa
o doamne!! ti-am invadat jurnalul! sorry dar lasa ca stiu ca ma iesrti



P.S:





vaaai!sunt lesinata dupa genul asta de pantaloni!!pacat ca eu sunt cu capul si nu ma avant sa port..sunt obsedata inca oarecum ca sunt grasa..cred ca mereu voi avea chestia asta..cel putin la bulanase...dar visez sa port asa niste pantalonasi de tare mult timp...si am si gasit..dar nu i-am luat ca deh.."sunt grasa si nu pot purta"

Chiar esti cu capul swetty...cum sa fi grasaeu port pantaloni scurtipurtam eu si cand eram mai pe la 75-80kg....akm la 60kg as fi nebuna sa nu portUfaaa eu ma simt tare naspa azi...ieri dupa amiaza la un moment dat am simtit cum ma ia o durere de gat...si in scurt timp ardeam...febra si gatul umflatyuhuu ce bn o duc...in loc sa fac si eu curat..sa mai cumpar una alta...eu o sa zac in pat cum ajung aks...pt k deh a trebuit sa vin si la munk fortat obligat pt k altfel incurcam treburile pe aici(sper sa imi faca statuie)si mai iau si pastilek deh amigdale imflamate...febra...nu trec fara pastile...si ce ma "bucur"k pe toate pastilele scrie k nu sunt recomandate in diete hipocalorice....k poti avea retentie de apa din cauza lorsi in plus nefiind obisnuita sa iau pastile ma roade si stomacul de la ele...azi noapte am mancat juma de mar si 2 biscuiti pt k incepuse sa ma doara stomaculmama ce de nervi am....ce imi lipsea...si bolnava inainte de paste...si la munk...si pastile naspa am de luat
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......