View Single Post
  #3586 (permalink)  
Vechi 20 mar 2013, 10:05:39
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Ce-am avut si ieri, bunica-miu cand se pune pe gatit nu se lasa pana nu face 2 oale de mancare. Dar sper sa scap de mancarea grea, deja o simt in stomac. Ieri am simtit pranzul cand faceam sport, la 5 ore distanta.
Uh, stiu cum e cu bunicii si parintii astia.. Fac de mancare de parca ar veni nush ce foamete..
Ei lasa ca se termina si mancarea asta si iti faci tu papa bun si usor.
Citat:
Anterior postat de coco23 Vezi mesajul
Clar, moderatia este cheia

Valeleu, scumpe rau rosiile mai astept pana la vara

Cred ca vreau cas de vaca



Mare dreptate ai aici, te saturi la 10 min dupa masa, eu chiar auzisem ca nivelul zaharului in sange creste la 30 min dupa primul dumicat. Eu sunt haplea pana iau 3 dumicati in gura, ca dupa aia ma linistesc si mananc incet.

Cu teama de ingrasat, te inteleg, si eu am fost acolo dar tu faci ataaaaata sport si mai esti si tanara, zau ca e doar o spaima inutila.
Chiar, care a fost greutatea ta cea mai mare, cand ai inceput dieta?


Dap, salate si eu mananc din plin.


Si al meu bunic face la fel, intr-o tana de ulei gateste. Si atat de sarat ca te doare limba

Sport sa stii ca nu fac asa mult.. 40-50 de min pe zi nu e f mult, e normal.. Daca as fi facut cate 2 ore pe zi, da..

Rosiile cherry, da sunt f scumpe, alea obisnuite sunt 8 lei kg si zici ca mananci plastic.. Dar am gasit la aprozarul asta de unde imi iau eu legume si fructe rosii mai bune un pic, cu un pic mai mult gust..

Moderatia este cheia si e a naibii de greu sa o dobandesti.
Eu si acum dupa 1 an si ceva de cand am inceut sa fiu atenta la ce mananc, dupa cate am citit, dupa sute de articole si experimente pe corpul meu am zile/saptamani cum au fost astea, cand am luat-o pe aratura..
Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul
Clau mama de ce esti asa scared de ingrasat?! de la salata?
Fruntea sus, la cat sport bagi!!!Take it easy!
Ce salata Cretz? Ca n-am mancat numa salata..
Multam de incurajari Eh lasa ca imi revin eu
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]