View Single Post
  #36 (permalink)  
Vechi 28 iun 2010, 23:57:39
Roxana's Avatar
Roxana Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2009
Locaţie: Göteborg, Suedia
Vârsta: 35
Dieta: personala
Date: 166cm, 74kg
Mesaje: 1.273
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal: NU total anorexiei, subnutritiei, regimurilor prostesti - Deadcountess

Citat:
Anterior postat de deadcountess Vezi mesajul
Scuze ca n-am prea putut sa scriu ca lumea ieri ca nu ma simteam foarte bine.

Cu limba a fost foarte usor pt ca o stiam dinainte sa vin in Norvegia. Examenele mi le-am dat imediat ce am venit si le-am luat fara stres.

Nu-i chiar super, ca nu prea am prieteni aici, de jumate de an ne-am mutat la 40 de km de Bergen si n-am nici un autobuz in weekend, si nu prea iesim mai deloc (e mai naspa sa te imbraci elegant, sa iesi in oras si sa transpiri in ultimul hal doua ore pe bicicleta ). Asa ca mai mult pe la lucru si acasa, si cu bicicleta pe cararile de prin padurile din jur.
Cateodata asa ma apuca un chef sa renunt si sa ma intorc acasa

Sora mea a fost o singura data in vizita, cand lucra in Suedia (a avut ceva prosjektjobb pe 5 luni)


Ai fost norocoasa ca ai stiut limba si ai terminat repede cu examenele....eu din noiembrie anul trecut sunt la scoala si sunt la ultimul nivel de suedeza ptr imigranti,iar cei de la serviciu mi au spus ca ma descurc foarte bine.
Dar tu cum de ai stiut limba inainte sa vii in Norvegia ?Ai invatat singura acasa sau ai facut vreun curs ?

Eu stau la 12 minute de centrul orasului Göteborg si cu toatea astea foarte rar ies in oras ,mai ales acum de cand sunt in vacanta.Locul de munca este la 5 minute de mine ,deci si eu sunt ca si tine...la munca,acasa si din cand in cand la sora mea .
Intr un club nu am mai fost de 2 ani de zile,nici numai stiu cum arata unul .
Si mie imi place sa ma plimb cu bicicleta ,dar nu prin padure (daca sunt singura ) imi este frica ....poate ma intalnesc cu elanul sau alt animal .

In ce oras a fost sora ta ?
__________________
Una din cele mai mari slabiciuni ale omenirii este frecventa cu care se foloseste cuvantul ,,imposibil,, .Napoleon Hill

http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...te-2612-6.html
Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2491 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1974 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1975 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat