View Single Post
  #37 (permalink)  
Vechi 18 iul 2009, 16:33:00
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: jurnal savu_oana2007

Citat:
Anterior postat de savu_oana2007 Vezi mesajul
Ai dreptate! Sunt o puturoasa,uite promit(si imi promit si mie) k sar coarda de 3 sau 5 ori pe sapt.+ abdomene(gimnastica) .
Am pus 2 minute gimnastica deoarce am facut 100 de abdomene..Asta e,,,vointa asta.tb sa fac mai multe pt mine...ms oricum pt sfat..si e bine k mai ma certi k asa fac.te pup........cu meniul cum stau...stiu k nu prea bine,,,dar au fost 2 sapt in care iar am inceput sa mananc ceva carne(sarmale,,,) dar gata.
meniu ...m-am uitat cam la ce ai postat pana acum...si ti-as zice sa pastrezi oarecum limitele adica nu sunt 900 si nu peste 1400 ...ideal ar fi sa pastrezi un anumit numar cat de cat gen 1300kcal/zi sau tu stii care sunt mai bune... dar deja 1700 fara sport mi se pare cam multisor

ah da si scoate painea..stiu ca-i greu ..dar trebuie..eventual inlocuieste-o cu cea de secara sau graham parca ii spunea

si ai cam multisoare grasimi si zahar in fiecare zi ...incearca sa mai tai din inghetzata... nu zic total..dar mai rar... la fel si cu uleiul...(si mie imi plac vinetele si icrele...dar....au la ulei auoleu!)

ti-as propune sa te incerci sa stabilesti cateva "rasfatzuri" dupa pierdera unui kg...adica sa nu papai inghetzata deloc pana nu scapi de un kilo...si atunci sa papi doar una mai micutza cat sa iti omori pofta... si tot asa
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]